Konkursy i olimpiady

Konkurs Historyczny „Zachowałam się jak trzeba”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 21-09-2016 Administrator 21-09-2016 

Serdecznie zapraszamy uczniów ZSM do udziału w konkursie poświęconym Danucie Siedzikównie „Ince”, sanitariuszce AK, która została aresztowana i po bestialskim śledztwie rozstrzelana w 1946 roku. Konkurs będzie dotyczył spektaklu Teatru Telewizji „Inka 1946”.

Wstępny termin to początek listopada. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele: Agnieszka Kapłon, Elżbieta Pitera i Ewa Wojakowska.

 

Swoim udziałem dajmy dowód naszej pamięci o tej wyjątkowej postaci, bo o ludziach dobrych, uczciwych wobec siebie i innych, wiernych swoim ideałom, dobrze wychowanym w rodzinnym domu, trzeba i należy pamiętać. 

 

Serdecznie zapraszamy !

 

Sukces uczniów naszej szkoły w Konkursie zorganizowanym z okazji X Sejmiku Szkół Karpackich

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 19-09-2016 Administrator 18-09-2016 

Uczniowie naszej szkoły: Bartosz Górecki z klasy 2 bt i Bartosz Piersiak z klasy   3 bt wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie poświęconym życiu i działalności gen. Władysława Andersa, okolicznościom formowania Armii Andersa w ZSRR    i szlakowi bojowemu II Korpusu Polskiego zorganizowanym z okazji X Sejmiku Szkół Karpackich przez Zespół Szkół Technicznych w Białymstoku.

Prezentacja ucznia Bartosza Góreckiego „Szlak bojowy niedźwiedzia Wojtka” zajęła III miejsce w kategorii multimedialnej a praca ucznia Bartosza Piersiaka „Walki II Korpusu Polskiego” została wyróżniona w kategorii plastycznej.

 

Laureatom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

PDFDrukujEmail

23-06-2016 

Z dużą przyjemnością informujemy, że uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych Kamil Kud został finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Kamil reprezentował Miasto Rzeszów i województwo podkarpackie w eliminacjach ogólnopolskich Olimpiady.

W dniu 21 czerwca 2016r. w rzeszowskim Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Olimpiady (zobacz zdjęcia) Zastępca Prezydenta Miasta Pan Stanisław Sieńko wręczył dyplomy i nagrody laureatom eliminacji okręgowych wśród których znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych Mateusz Buda, Michał Pitera i Kamil Kud. Serdecznie gratulujemy !!!

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości to interdyscyplinarny konkurs, którego celem jest zainteresowanie młodzieży problematyką wynalazczą, szczególnie w zakresie :

  • prawa własności przemysłowej
  • umiejętności dokonywania i zgłaszania projektów wynalazczych
  • technik twórczego myślenia
  • historii wynalazków i ich twórców.

Olimpiada odbywa się w formie eliminacji szkolnych, okręgowych i ogólnopolskich realizowanych przez Stowarzyszenia naukowo – techniczne zrzeszone w Polskim Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Urzędu Patentowego RP.

 

POLSKI ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ
WYNALAZCÓW i RACJONALIZATORÓW /PZSWiR/

 

 

 

 

 

Więcej: Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Wyniki konkursu "Skarby regionu"

PDFDrukujEmail

17-06-2016 

 

W sobotę 14 maja miała miejsce XI edycja Europejskiej Nocy Muzeów, podczas której można było bezpłatnie zwiedzić muzea, galerie sztuki, podziemne trasy turystyczne, oddziały IPN oraz wiele innych ciekawych miejsc. W związku z tym wydarzeniem odbył się konkurs na najciekawszą fotografię wykonaną podczas tej imprezy. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w tej akcji, o czym świadczą nadesłane na konkurs zdjęcia.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, udział oraz ciekawe fotografie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję. Zapraszam do uczestnictwa w kolejnych edycjach tej akcji, ponieważ jak można zauważyć na zdjęciach spotkanie z kulturą i sztuką może być ciekawą przygodą.

 

Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce - Dawid Bieniek klasa II bt
  • II miejsce - Dominik Kamiński klasa II bt
  • III miejsce - Gabriel Lech klasa I lt

Organizator konkursu: Agata Pawlak

 

 

Więcej: Wyniki konkursu "Skarby regionu"

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

PDFDrukujEmail

16-06-2016 

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1 BT - Patryk Kuczyński zajął 3 miejsce w konkursie, który odbył się 10 czerwca 2016 r. w ZSM.
W rywalizacji, jak co roku, wzięło udział ponad 20 uczniów ze szkół technicznych z terenu podkarpacia.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia w kolejnej edycji!
 
Organizatorzy:
mgr Magdalena Bardzik
mgr Sławomir Łoboda

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!