Organizacja Szkolenia Personelu
Obsługi Technicznej MTO
Zespołu Szkół Mechanicznych
w Rzeszowie

 


Szukaj w serwisie:

Nasi partnerzy

pratt rzeszow

 hamilton

 

 linetech

 heli one

 

logo of jasionka

 AR

 OKL Rzeszow

 

 

kemon

Konkursy i olimpiady

Projekt na Mechakomiks

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 14-03-2016 Administrator 14-03-2016 

Lekcja języka angielskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-03-2016 Administrator 14-03-2016 

 

7 marca 2016 roku uczniowie klasy 1 ct Krzysztof Więckowicz i Sebastian Piekiełek oraz uczeń klasy II mbt Szymon Madejowski wzięli udział w lekcji języka angielskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczestnictwo w tych zajęciach to jedna z nagród w konkursie "English is Easy". Lekcję poprowadził Pan Kevin Kareckas - native speaker, stypendysta Polsko - Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Tematem zajęć było nawiązywanie kontaktów w środowisku biznesowym oraz ekonomia. Poznaliśmy m.in. słownictwo przydatne podczas opisywania różnego rodzaju wykresów. Lekcja była bardzo ciekawa i zrozumiała, a lektor mówił wolno i bardzo wyraźnie, co pozwoliło na nasze aktywne uczestnictwo.

Atmosfera była naprawdę świetna. W trakcie lekcji było wiele zabawnych momentów. Jako uczestnicy tego spotkania chcielibyśmy jeszcze tam wrócić i ponownie mieć szansę podnoszenia naszych umiejętności językowych. Przy okazji naszego pobytu na URz poznaliśmy wielu ciekawych ludzi.

 

Krzysztof Więckowicz i Sebastian Piekiełek

Konkurs w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

PDFDrukujEmail

02-03-2016 

8 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agaty Pawlak i p. Krystyny Potocznej wzięli udział w II edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pt. „Książka z kluczem: tropem Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej” organizowanego przez Wypożyczalnię Główną WiMBP w Rzeszowie.

Celem konkursu było przybliżenie wiedzy o Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD), poznanie katalogu elektronicznego biblioteki, zrozumienie układu księgozbioru na półkach, oraz miłe i pożyteczne spędzenie czasu w bibliotece. Na początku kierownik biblioteki p. Włodzimierz Ratyński przedstawił nam zasadę działania placówki, opowiedział o bogatym księgozbiorze biblioteki i wyjaśnił zasady konkursu. Naszym zadaniem było, po wylosowaniu zadania konkursowego, odnalezienie sygnatury w katalogu elektronicznym, odszukanie książek na półkach w odpowiednim dziale tematycznym zgodnie z UKD. W książkach schowane były klucze do szafek, gdzie czekały na nas ciekawe nagrody. Wszyscy uczestnicy z zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze i każdy został nagrodzony. Ponadto chętni mogli zapisać się do biblioteki, aby korzystać z bogatego księgozbioru. Każdy z nas wrócił uśmiechnięty do szkoły, nie tylko ze względu na upominki, ale również dlatego, że miło spędziliśmy czas.

 

Paweł Tarnowski 2bt

 


 

Więcej: Konkurs w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

Brtłomiej Zuba z zespołem Smartbox w TOP10 konkursu Imagine Cup 2016

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 01-03-2016 Administrator 01-03-2016 

 

Zespół Smartbox, który tworzą rzeszowscy studenci oraz uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych, zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki najlepszych polskich ekip tegorocznej edycji Imagine Cup. Młodzi naukowcy pozostają w grze o 50 tys. dolarów.

Zespół Smartbox tworzą: Dominik Ciurko i Jakub Jońca z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Paweł Grad z Politechniki Rzeszowskiej oraz Bartłomiej Zuba z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

 

Wymyślony przez chłopaków projekt – aplikacja Smarthouse – pozwala zarządzać domem z zewnątrz. Inteligentny dom dba o nasze bezpieczeństwo i rachunki.

Zespół Smartbox startuje w tegorocznej edycji Imagine Cup, międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów, współorganizowanego przez Microsoft. Obecnie trwa krajowy etap zmagań. Smartbox zaprezentował swoją aplikację podczas pobytu w Warszawie.

Członkowie zespołu musieli udowodnić komisji z Microsoftu, że pomimo, iż jest wiele firm zajmujących się technologiami domów inteligentnych, to ich projekt jest innowacyjny i że mają pomysł na to, jak go sprzedać. Próbna wersji aplikacja Smarthouse „chwyciła”, bo Smartbox znalazł się w TOP10 krajowego etapu Imagine Cup 2016.

 

 

Więcej: Brtłomiej Zuba z zespołem Smartbox w TOP10 konkursu Imagine Cup 2016

Szkolny Konkurs Recytatorski

PDFDrukujEmail

09-02-2016 

8 lutego odbyła się tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem przyświecało nam hasło „Rodzina to jedno z największych arcydzieł Boga”.

Uczestnicy prezentowali utwory zarówno bardzo popularnych poetów, jak i twórców mniej znanych. Wybrzmiały teksty wzruszające, nostalgiczne, ale nie zabrakło humoru.

W konkursie reprezentowane były klasy: 1at, 1bt, 1ft, 2ft, 2at,3mt, 3lt i 4 ft.

 

 Wyniki konkursu:

  • I miejsce – Maciej Makuch 3 lt
  • II miejsce – Maria Makarska 1 ft
  • III miejsce – Gabriela Gaweł 2 ft

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zainteresowanie tematem. Do zobaczenia za rok.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Kinga Lizak, Agnieszka Kapłon, Agata Pawlak.

 

 

 

 

Więcej: Szkolny Konkurs Recytatorski

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!