Konkursy i olimpiady

Konkurs na ulotkę informacyjną "Mój zawód"

PDFDrukujEmail

Konkurs historyczny o Józefie Piłsudskim

PDFDrukujEmail

Rok 2017 jest zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej poświęcony Józefowi Piłsudskiemu. Uczczenie Marszałka ma związek z przypadającą w bieżącym roku 150. rocznicą urodzin niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków. Serdecznie zapraszamy uczniów ZSM do udziału w konkursie, którego celem jest przypomnienie zasług Józefa Piłsudskiego i włączenie się w ogólnopolskie obchody roku poświęconego Marszałkowi. Konkurs odbędzie się w grudniu (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie). Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele organizatorzy: p. Mariola Ustrzycka, p. Ewa Wojakowska i p. Agnieszka Kapłon.

 

Zapraszamy do udziału !!!

 


KONKURS - CZYTAMY LITERATURĘ ANGLOJĘZYCZNĄ

PDFDrukujEmail

II edycja konkursu na głośne czytanie literatury anglojęzycznej odbędzie się 1 grudnia 2017 – piątek o  godz. 11:35.

 

Do wyboru fragmenty literatury klasycznej lub współczesnej o objętości ok. 150-200 słów, proza albo wiersz. Oceniana będzie wymowa, płynność, interpretacja i zrozumienie tekstu.Celem konkursu jest promowanie literatury brytyjskiej i amerykańskiej, przy jednoczesnym usprawnianiu kompetencji komunikacyjnych podczas publicznej prezentacji.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swojego udziału w konkursie do 24 listopada u p. Marioli Berrahal (sala 17) lub L. Sulenckiej (sala 24), ewentualnie u swoich nauczycieli j. angielskiego.

OGŁOSZENIE

PDFDrukujEmail

W dniu 13 listopada br. w godz. 9:40 - 10:25 odbędzie się na auli szkolnej konkurs dla uczniów klas pierwszych pt.: "Jaka dieta, takie zdrowie?"

Chętnych serdecznie zapraszam.  

 

Organizator: E.Pitera

Sukces przyszłego BARBERA

PDFDrukujEmail

23 października w Sędziszowie Małopolskim uczeń klasy III ft Damian Jakubowski zdobył drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim w kategorii kreowania wizerunku fryzury męskiej "BARBER".

Damian zachwycił jury swoim profesjonalizmem, różnorodnością zastosowanych technik pracy i niebywałą  precyzją wykonania  fryzury.
Uczestnicy mierzyli się z tematem "Oczy widzą, serce czuje, ręce tworzą", niewątpliwie nasz uczeń osiągnął wszystkie te cele. Damian tworzył fryzurę "plerezę" typową dla bikiniarzy - subkultury lat 50-tych. Oprócz strzyżenia ważna była charakterystyczna koloryzacja włosów modela oraz właściwe elementy ubioru, w tym przypadku typowe dla bikiniarzy. Swój kunszt pracy Damian ukazał poprzez  wykonanie tatuażu z włosów, który wycinał maszynką  bez typowego  szablonu. Niewątpliwie odwaga modela - Wojtka przyczyniła się do sukcesu ;)

ZSM reprezentowali także Gabriela Stadnik i Hubert Żelazo, którzy zebrali wysokie noty.

 

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów

 

 

Więcej: Sukces przyszłego BARBERA

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy!”

PDFDrukujEmail

 

W dniu 20.10.2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy”. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas: Imst, IIbt, IIest, IIft, IImt, IIIbt, IIIct, IIImt, IIIft, IVft, IVct, IVat, IVlt, IVmbt.

Test składał się z pięciu zadań: uzupełnianie luk, słowotwórstwo, słownictwo - „wisielec,” test wyboru oraz odbiór tekstu czytanego. Tego typu zadania wymagają znajomości kolokacji, czasowników złożonych (phrasal verbs), wyrażeń przyimkowych, idiomów oraz wielu innych kategorii leksykalnych na poziomie średniozaawansowanym (B1/B2).

 

Laureatami konkursu zostali:

 • Michał Skowron z  klasy IImt – miejsce I
 • Adrian Zych z klasy IV at – miejsce II  
 • Karol Kilański z klasy IV lt – miejsce III

Wyróżnienie:

 • Hubert Filip z klasy IImt – miejsce IV

Pragniemy podziękować sponsorom nagród:

 • Szkole Języków Obcych Professional English School, która ufundowała nagrodę główną – roczny kurs języka angielskiego o wartości 1980zł
 • Wydawnictwu PEARSON.

oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział.

 

Dorota Łagowska i Dagmara Kotowicz - organizatorzy konkursu

Zwycięzcy konkursu historycznego

PDFDrukujEmail

16 października odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy historycznej o Tadeuszu Kościuszce. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych i drugich. Zwycięzcami zostali:

 • I miejsce: Jakub Duda - kl. 1mst
 • II miejsce: Konrad Pelc - kl. 2at
 • III miejsce: Szymon Szeliga - kl. 1at

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej akademii z okazji 11 listopada.

 

X Turniej Wiedzy Psychologicznej

PDFDrukujEmail

„Charaktery” po raz dziesiąty zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe oraz cenne nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć!

 

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Turnieju rozpocznie się 27 października, a zakończy na początku kwietnia 2018 roku. Od uczestników będzie wymagana m.in. znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” oraz książki „Przeciw empatii” Paula Blooma. Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę w marcu 2018 roku podczas eliminacji on-line. Sto osób
z najlepszymi wynikami przejdzie do finału 

 

Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga: Edyty Dragulskiej

Szkolny konkurs języka angielskiego "English isEasy"

PDFDrukujEmail

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji szkolnego konkursu języka angielskiego "English isEasy".

 

Konkurs odbędzie się 20 października o godzinie 13:15 w auli szkolnej. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić do 13 października. Nagroda główna to roczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych "Professional English School."

Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele organizatorzy: Dorota Łagowska i Dagmara Kotowicz.

XX edycję Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA"

PDFDrukujEmail

 

W roku szkolnym 2017/2018 Stowarzyszenie Elektryków Polskich organizuje XX edycję Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA".

Zawody rozgrywane są w trzech etapach w trzech grupach tematycznych:

 • Elektrycznej
 • Elektronicznej
 • Teleinformatycznej

Zawody I stopnia odbędą się 8 listopada 2017 roku (środa) o godz. 9:00 w auli szkolnej.

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do mgr inż. Zdzisława Kłeczka lub innego nauczyciela przedmiotów zawodowych.

 

CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Uwaga, konkurs historyczny!

PDFDrukujEmail

Tadeusz Kościuszko jest jedną z najpopularniejszych postaci w naszej historii. Odbył daleką drogę z prowincjonalnej Rzeczypospolitej na szerokie europejskie i światowe szlaki. Brał udział w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Stanął na czele insurekcji kościuszkowskiej. Z jego nazwiskiem łączymy wiktorię pod Racławicami. Uzyskał tytuł honorowego obywatela Francji i Szwajcarii, został bohaterem narodowym Polski i Ameryki.

To postać bardzo współczesna. Żywa i interesująca osobowość, przykład człowieka aktywnego i wszechstronnego o rozległych zainteresowaniach i szerokich horyzontach. Dzięki wielkiej pracowitości i ambicji zdobył ogromną wiedzę, którą wykorzystał jako inżynier i budowniczy fortyfikacji obronnych. Jako zasłużony patriota reprezentował w świecie Polskę nowoczesną i oświeconą. Takiego otwartego patriotyzmu potrzebujemy dzisiaj wszyscy.

 

15 października obchodzimy dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. W związku z tym biblioteka szkolna ogłasza konkurs wiedzy historycznej o Tadeuszu Kościuszce, który będzie dotyczył najistotniejszych faktów z życia i działalności naczelnika powstania kościuszkowskiego. Konkurs odbędzie się w poniedziałek16 października 2017 r. na auli szkolnej w godzinach 9.40 – 10.25. Zapisy u nauczycieli historii. Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów!

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!