Konkursy i olimpiady

Sukces drużyny ZSM w zawodach "Sprawni jak żołnierze"

PDFDrukujEmail

W dniu 23 kwietnia w Czudcu odbył się etap rejonowy zawodów sportowo - obronnych "Sprawni jak żołnierze". Nasza drużyna w składzie: Konrad Szcząchor, Mateusz Mazur, Mateusz Piwko z klasy 4 lt zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.

 

Opiekunem zespołu był pan Andrzej Frydrych.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

Możemy liczyć na ich pomoc

PDFDrukujEmail

W XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK na szczeblu rejonowym, które odbyły się 20 kwietnia, nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i zajęta lokata świadczy o dużej wiedzy teoretycznej, a zwłaszcza praktycznej uczniów. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Skład drużyny ZSM:

 • Szymon Saj,
 • Damian Wielgos,
 • Jakub Rzepka,
 • Paweł Wesół,
 • Krzysztof Mazur.

Opiekunem zespołu był pan Andrzej Frydrych.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU "GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS I JEGO ŻOŁNIERZE”

PDFDrukujEmail

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 • I miejsce – Wiktor Piwoński z kl. 1lt
 • II miejsce – Krystian Zapłociński z kl. 1 mst
 • III miejsce – Anna Gientka z kl. 1 mst

 

GRATULUJEMY!!!

 

Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.
Konkurs przygotowali i przeprowadzili: p. Andrzej Frydrych , p. Mirosław Kuźniar i p. Ewa Wojakowska.

 

Jesteśmy najlepsi

PDFDrukujEmail

19 kwietnia 2018 roku odbył się w Rzeszowie Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu miejsko – powiatowym. Drużyna ZSM w składzie : Mateusz Buda, Dominik Grochmal, Damian Róg z klasy 3 ct zdobyła I miejsce.

Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu przepisów i zasad ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim. Opiekunem drużyny jest pan Andrzej Frydrych.

 

„Lekcje o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” w ramach programu Polska Wschodnia

PDFDrukujEmail

Kolejny raz w naszej szkole odbyły się lekcje o Funduszach Europejskich. W klasach 2ft i 1 mst pod opieką pani Ewy Wojakowskiej poszerzyliśmy wiedzę na temat Platform Startowych na wparcie nowych pomysłów. Mieliśmy okazję zapoznać się z komiksem „Gra o start -up”, filmikami instruktażowymi, można też było rozwiązać zadanie konkursowe, w którym do zdobycia były cenne nagrody.

Karty upominkowe do Empiku w wysokości 40 zł, 35zł i 30 zł za najszybsze prawidłowe rozwiązanie zadania konkursowego zdobyli:

 • Patrycja Gacek, Kinga Sieniawska, Marcelina Pyć z klasy 2 ft
 • Klaudia Dańczuk, Zuzanna Zdeb, Zuzanna Jabłecka z klasy 1 mst

Na pewno była to ciekawa lekcja i wiele nam dała. Zapoznaliśmy się z nowymi dla niektórych pojęciami jak "start-upy", "Platformy Startowe", czy "Challengerocket". Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że teraz wiemy, że każdy z nas może w przyszłości być młodym przedsiębiorcą i korzystać ze wsparcia unijnego.

 

Patrycja Gacek 2 ft

 


 

 

Konkurs młodego patrioty

PDFDrukujEmail

Informujemy, że konkursie młodego patrioty odbędzie się we środę 25 kwietnia 2018 r. w godzinach 9.40-10.25 w bibliotece szkolnej.

 

Bibliotekarze

FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

PDFDrukujEmail

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który odbył się 07.04.2018 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Uczestnicy Turnieju swoją przygodę z psychologią rozpoczęli już wiele miesięcy wcześniej. Podczas eliminacji musieli wykazać się znajomością wskazanych artykułów publikowanych w "Charakterach" i książki "Przeciw empatii" Paula Blooma.

W części pisemnej finału 100 uczestników rozwiązywało test sprawdzający wiedzę. Pozwolił on wyłonić 10 osób, które zakwalifikowały się do części ustnej finału.

W teście finałowym największa ilość zdobytych punktów wyniosła 83 z 85. Ostatnia osoba, która zakwalifikowała się do części ustnej osiągnęła wynik 68 punktów.

 

Wyniki testu finałowego naszych uczniów:

 • Krystian Zapłociński kl. 1mst – 49 pkt. – miejsce 45
 • Zuzanna Zdeb kl. 1mst – 48 pkt. – miejsce 49

Gratulujemy uczestnictwa w finale i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju.

 

 

 

 

Więcej: FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Konkurs "Jeden świat wiele kultur"

PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszam do udziału w II edycji konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną, dotyczącą kultury wybranego miejsca na świecie. Tematem pracy może być dowolny kraj, który waszym zdaniem jest wyjątkowy i ciekawy, wyróżnia się historią, tradycjami lub innymi elementami kulturowymi, które sprawiają, że dany obszar jest według was unikalny. Praca powinna przedstawiać elementy historii, tradycji, świąt i ważnych wydarzeń oraz postaci związanych z daną kulturą. Należy również ująć najważniejsze aspekty związane ze sztuką danego kraju.

 

Wszelkich informacji udziela pani Agata Pawlak - organizator konkursu

 

Serdecznie zapraszam!!!

 

Regulamin konkursu:

 • pracę należy złożyć w terminie do 15.05.2018 r.
 • praca powinna składać się przynajmniej z 20 slajdów
 • praca powinna koncentrować się na kulturze danego kraju, jego unikalności, czy też wyjątkowości lub na wszechstronnym przedstawieniu zjawisk kulturowych, należy również uzasadnić wybór takiego, a nie innego tematu prezentacji
 • prezentacja jest sporządzona w programie Microsoft Power Point
 • prace należy dostarczyć u organizatora na pendrive lub przesłać na podany przez nauczyciela adres e-mail
 • nagrodami w konkursie będą oceny celujące z wiedzy o kulturze
 • prace, które nie spełnią przedstawionych wymagań nie będą dopuszczone do konkursu

KONKURS WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ pt. „BLIŻEJ SIEBIE”

PDFDrukujEmail

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie. Zadaniem uczestników konkursu będzie rozwiązanie testu, wykazując się wiedzą dotyczącą następujących zagadnień:

 • KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA,
 • STRES,
 • UZALEŻNIENIA OD INTERNETU
 • KONFLIKTY

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 23.04.2018 r. u pedagogów szkolnych. Uczestnikom konkursu będą udostępnione materiały zawierające tematykę konkursową.

 

Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Konkurs odbędzie się 22.05.2018 r.

 

Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: Edyta Dragulska, Iwona Adamiec - Zielińska

 

Konkurs recytatorski

PDFDrukujEmail

11 kwietnia odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego, któremu w tym roku przyświecało hasło "W sercach naszych Polska". Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce patriotycznej, zarówno te bardzo popularne autorstwa Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego, K.I. Gałczyńskiego, jak i mniej znane, takie jak grypsy pisane w więzieniu przez Łukasza Cieplińskiego.

W konkursowych zmaganiach reprezentowane były klasy: 1 ft, 2ft, 3ft, 1 at, 1 bt, 2 mt, 4 at. Jury w składzie: p. Agnieszka Kapłon, p. Kinga Lizak, p. Agata Pawlak podjęło decyzję o nagrodzeniu następujących osób:

 • I miejsce - Krystian Bartoń 1 bt
 • II miejsce - Angelika Grobelna 1 ft
 • III miejsce - Maria Makarska 3 ft

Wszystkim uczestnikom dziękujemy na udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

Ogłoszenie o konkursie

PDFDrukujEmail

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona Szkoły zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu historycznego "Gen. Władysław Anders i jego żołnierze". Tematyka konkursu w bieżącym roku dotyczy następujących zagadnień:

 • utworzenie armii Władysława Andersa w ZSRR, ewakuacja na Bliski Wschód,
 • przebieg i znaczenie bitwy pod Monte Cassino,
 • szlak bojowy II Korpusu Polskiego.

 Zadaniem uczestników jest napisanie pracy. Termin dostarczenia prac do organizatorów to koniec kwietnia. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele: p. Andrzej Frydrych, p. Mariusz Kuźniar, p. Ewa Wojakowska.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!