Konkursy i olimpiady

Konkurs historyczny "Józef Piłsudski – ojciec naszej niepodległości"

PDFDrukujEmail

Zachęcamy uczniów klas pierwszych do udziału w konkursie poświęconym życiu i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele: pani Ewa Wojakowska i pani Agnieszka Kapłon do dnia 10 X 2018 r. Wszystkich szczegółowych informacji udzielają organizatorzy.

 

Zapraszamy !

 


OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ 2019

PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, która w tym toku odbywa się pod hasłem "Święty Jacek – wzór ewangelizacji".

 

Temat nawiązuje do osoby świętego Jacka Odrowąża, pochodzącego z Kamienia Śląskiego, jedynego świętego Polaka przedstawionego na kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra na Watykanie. Głosił Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby.

 

Etap szkolny odbędzie się 15.11.2018 r.

 

Materiały znajdują się na: www.otk.pl w zakładce Literatura- Etap Szkolny Doc – Pdf

 

Zgłoszenia do 5 listopada 2018 r. przyjmują katecheci: Kinga Lizak, Krzysztof Mazur, ks. Adam Cyran ks. Jakub Pawłowski.

 

Konkurs dotyczący życia i twórczości Zbigniewa Herberta

PDFDrukujEmail

 

„Zbigniew Herbert – jego życie i twórczość”

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy humanistycznej dotyczącej życia i twórczości pisarza. Swój udział należy zgłosić w terminie do 5.10.2018 r. w bibliotece szkolnej lub do nauczycieli języka polskiego.

 

 Cele konkursu:

 • Popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta.
 • Budzenie zainteresowania osobowością pisarza, jego imponującym dorobkiem   i rolą w kulturze narodowej.
 • Wyzwalanie poznawczej aktywności młodzieży.
 • Budzenie i rozwijanie przeżyć estetycznych, intelektualnych i duchowych doznawanych dzięki obcowaniu z książką

Wymagania konkursowe:

 • Uczestnicy zobowiązani są do poznania życiorysu pisarza oraz ogólnej orientacji w jego twórczości.

Termin konkursu: 11 październik 2018 r.

 

Organizatorzy: Bibliotekarze

Konkurs plastyczny "NIEPODLEGŁOŚĆ W OCZACH MŁODYCH”

PDFDrukujEmail

 

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na przygotowaniu plakatu nawiązującego tematyką do jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Prace indywidualne mogą być wykonane techniką dowolną w formacie A3 lub większym. Termin oddania prac to 10.10.2018 r.

 

Informacji udzielają nauczyciele: Andrzej Frydrych, Wojciech Kubala, Ewa Wojakowska

Zwolnieni z Teorii

PDFDrukujEmail

 

Na trasie promocyjnej Olimpiady Zwolnieni z Teorii znalazła się nasza szkoła. W dniu 18.09.2018 r. odwiedzili nas Ambasadorzy, doświadczeni laureaci olimpiady aby zachęcić uczniów do rozwijania kompetencji przyszłości i wzięcia udziału w olimpiadzie. Podczas spotkań informacyjnych w klasach drugich, trzecich i czwartych zaproszeni goście inspirowali młodzież do realizacji własnych projektów społecznych. Podczas prezentacji Ambasadorzy wielokrotnie podkreślali, że uczestnicy olimpiady po przez projekty przyczyniają się do poprawy życia lokalnych społeczności, a także zdobywają praktyczne kompetencje na przykład wchodzą w rolę lidera zespołu, uczą się prowadzenia negocjacji, pozyskiwania partnerów do projektu, rozwijania kompetencji cyfrowych.

Zdobyte doświadczenie potwierdzone międzynarodowym certyfikatem sygnowanym przez Project Management Institute R.E.P pomoże zabłysnąć na rynku pracy w każdej ścieżce kariery. Dodatkowo, jeśli Twój projekt zyska uznanie, odbierzesz “Złotego Wilka” z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych i szefów wielkich firm podczas dorocznego Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii.

Wystąpienie Ambasadorów olimpiady wzbudziło szczery podziw i zainteresowanie.

 

Więcej informacji:

https://zwolnienizteorii.pl/

 

 

Więcej: Zwolnieni z Teorii

Konkurs Naukowy E(x)plory 2019

PDFDrukujEmail

 

 

Informujemy, że nabór projektów do VIII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory będzie w tym roku trwać od 1 października 2018 do 31 stycznia 2019 !

 

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp, że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

 

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2019 roku.

 

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii.

 

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce "Konkurs".

 

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PS768pGY38o&feature=youtu.be

Ogłoszenie o konkursie

PDFDrukujEmail

 

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie fotograficznym pt.: "POMNIK PRZYRODY W OBIEKTYWIE". Termin składania prac konkursowych: 10.10.2018 r.

 

Wszelkich informacji udzielają koordynatorzy konkursu: E. Pitera i I. Szetela

Ogłoszenie o konkursie

PDFDrukujEmail

KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH odbędzie się w dniu 22 października (poniedziałek) o godz. 12:25  w auli szkolnej.

 

Prosimy zgłaszać się do swoich nauczycieli j. angielskiego lub do mgr  Marioli Berrahal i mgr Lucyny Sulenckiej.

Konkurs zostanie przeprowadzony w j. angielskim. Sprawdzana będzie wiedza z dziedziny: historii, geografii, literatury, kultury, muzyki i zwyczajów.

 

Zapraszamy !

 


Zwiedzamy świat latając z Jasionki

PDFDrukujEmail

Places of tourist interest you can reach by plane from Rzeszów International Airport czyli Zwiedzamy świat latając z Jasionki.

 

W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Zwycięzcami zostali :

 • I miejsce – Paweł Chmura z klasy 3mbt
 • II miejsce – Damian Wolski z klasy 3mbt
 • III miejsce – Kamil Szurlej z klasy 2dt

Wyróżnienie: Łukasz Ostrowski z klasy 2ct

 

Gratulujemy

 

Dagmara Kotowicz, Lucyna Sulencka, Monika Wiśniowska

 


 

Więcej: Zwiedzamy świat latając z Jasionki

WYNIKI KONKURSU CZYTANIA LITERATURY NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

PDFDrukujEmail

W dniu 06.06.2018 r. odbył się konkurs czytania literatury niemieckojęzycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1 mst, 1 at, 2 est, 2 at, 2 lt, 2 bt, 3 at oraz 3 ft. Uczniowie zaprezentowali różnorodną literaturę od poezji po klasykę i wykazali się bardzo dobrą znajomością poprawnej i płynnej wymowy w języku niemieckim oraz wysokim poziomem interpretacji tekstu.

 

 Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce – Maria Makarska kl. 3 ft
 • II miejsce – Jakub Duda kl. 1 mst
 • III miejsce – Dominik Sobota kl. 2 lt i Patryk Giepert kl. 2 at

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymują bilety do kina "Helios" i oceny celujące :)

 

Organizatorzy: Agata Pawlak, Dorota Kustra , Bożena Kataniak - Stefańska

Wyniki konkursu pt. "Leki a sport"

PDFDrukujEmail

W dniu 23.05.2018 r. odbył się konkurs chemiczny pt.: "Leki a sport". Uczestniczyło w nim 21 osób.

 

Wyniki konkursu:

- I miejsce:  Krystian Zapłociński 1mst
- II miejsce: Krystian Ladziński 1mst
- III miejsce: Katarzyna Ślęp 1ft
 

Wyróżnienia otrzymują:
* Jakub Duda 1mst
* Rafał Nadłonek 1mst
* Patrycja Nawrot 1ft
 
Serdecznie gratulujemy wygranym, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

 

Organizatorzy: Magdalena Wojtaszek - Hudzik, Alicja Bartyzel

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!