Konkursy i olimpiady

Gratulacje dla Mikołaja Nyzio z klasy 1as

PDFDrukujEmail

We wtorek 10 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku oraz ZSM Rzeszów. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Lenard z klasy 1hms, Tymoteusz Legięć z klasy 1as oraz Mikołaj Nyzio z klasy 1as. Miło nam poinformować, że wysokie czwarte miejsce w konkursowych zmaganiach zajął Mikołaj Nyzio. Jako nagrodę otrzymał opaskę sportową Mi Band 3. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła "Pasieka" – Fundacja Rozwoju i Wsparcia z siedzibą w Rzeszowie. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

Gratulujemy Mikołajowi wysokiego wyniku i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

 

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

PDFDrukujEmail

Informujemy osoby, które zgłosiły swój udział w Szkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym, że odbędzie się on 12 grudnia (czwartek) o godz. 11:30 w auli szkolnej. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy również, że trwa konkurs na ozdobę bożonarodzeniową.

 

Do udziału w konkursowych zmaganiach serdecznie zapraszają bibliotekarze.

 

Konkurs

PDFDrukujEmail

Przypominamy uczniom klas pierwszych, że w środę 11 grudnia 2019 r.  na platformie Kahoot odbędzie się konkurs znajomości terminologii lotniczej w języku angielskim.

Czekamy na Was w auli o 10 :40.

 

Monika Wiśniowska, Dawid Grudziński

 

Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

PDFDrukujEmail

3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich miasta Rzeszowa. W konkursowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali nasi uczniowie.

Jakub Lenard z klasy 1hms zajął I miejsce, a Tymoteusz Legięć z klasy 1as III miejsce.

Uczniowie Ci, wraz z Mikołajem Nyzio z klasy 1as, będą reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym, który odbędzie się 10 grudnia. Organizatorem konkursu jest   Fundacja Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

 

 

 

Więcej: Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

Podkarpacki Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW

PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW, który odbędzie się 19 marca 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie.

 

1 ETAP KONKURSU:

I etap konkursu odbędzie się w naszej szkole (kwalifikacje wewnątrzszkolne) w dniu  12 grudnia o godz. 11:30. Uczestnicy mogą wystąpić w dwóch kategoriach: piosenka lub wiersz. Łączny czas trwania utworów nie powinien przekraczać 10 minut. Uczestnicy mogą brać udział tylko w jednej kategorii. W kategorii ,,piosenka” soliści i zespoły (do 4 osób w grupie) mogą występować z akompaniamentem muzycznym lub podkładem.

 

Swój udział prosimy zgłaszać do 10.12.2019 r. u nauczycieli języków obcych.

 

Koordynatorzy konkursu:
Agata Pawlak i Ewelina Surowiec

 

SUKCES JOANNY NIEMIEC W ELIMINACJACH STREFOWYCH XXIX PODKARPACKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

PDFDrukujEmail

W piątek, 29 listopada, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje strefowe XXIX Konkursu Poezji Religijnej. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją do jego organizacji była wizyta Papieża Jana Pawła II w Rzeszowie, w czerwcu 1991 r. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. II ft Joanna Niemiec. Asia odniosła sukces i zdobyła nominację do finału konkursu w kategorii poezja śpiewana. W eliminacjach wzięło udział 53 uczestników. Finał odbywa się tradycyjnie w drugi piątek grudnia, w tym roku 13.12.2019r. w sali widowiskowej MGOK w Sędziszowie Małopolskim. Nasza reprezentantka zaprezentowała utwór Edyty Geppert pt. „Zamiast”. Opiekę nad uczennicą sprawowała pani Kinga Lizak.

 

Gratulujemy sukcesu i życzymy podobnego osiągnięcia w finale!

 

 

Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego

PDFDrukujEmail

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego!
Konkurs w formie dyktanda, odbędzie się 16 grudnia 2019 r. (poniedziałek)
o godz. 11:30 w auli szkolnej.
 
Zgłoszenia prosimy kierować  do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorów konkursu do dnia 13.12.2019 r.
 
 
Organizatorzy:
Magdalena Bardzik
Sławomir Łoboda

Konkurs bożonarodzeniowy

PDFDrukujEmail

 

Bibliotekarze serdecznie zapraszają do udziału w konkursie bożonarodzeniowym, który odbędzie się w grudniu bieżącego roku. Pytania będą dotyczyły tradycji i obrzędów adwentowych, świątecznych, a także najpopularniejszych polskich kolęd. Swój udział prosimy zgłaszać do końca listopada w bibliotece szkolnej lub u nauczycieli języka polskiego.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

„Sens życia i wiara w człowieka nie bierze się z pustki, lecz z pielęgnowania tradycji i ocalania pamięci zbiorowej, która stanowi o przyszłości i wielkości narodu”.

 

Jerzy Waldorff

Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

PDFDrukujEmail

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową z możliwością wykorzystania jej na choinkę, w oknie, na stole. Uczestnicy konkursu wykonują prace dowolną techniką. Jeden uczeń może przygotować kilka ozdób, które będą oceniane przez jury. Ocenie będą podlegały następujące elementy:

  • oryginalność
  • pomysłowość
  • estetyka wykonania

Prace należy złożyć w terminie do 10 grudnia w czytelni szkolnej. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: Krystyna Potoczna, Agnieszka Kapłon, Kinga Lizak. Organizatorzy przewidują utworzenie wystawy ze zgłoszonych prac.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!!

 

Pielęgnujmy piękny, staropolski zwyczaj samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych.

 


WIELKI SUKCES DAMIANA HOSZKO Z KLASY II ACT

PDFDrukujEmail

Uczeń naszej szkoły wziął udział w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2019 i zdobył wyróżnienie. Prace na konkurs wysłało 9247 fotografów z całej Polski.

Komisja konkursowa przyznała trzy główne miejsca oraz piętnaście wyróżnień. Jury doceniło talent Damiana i jego dotychczasową pracę. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali Vouchery o wartości 650 złotych na dwudniowy KURS FOTOGRAFII STUDYJNEJ: MODA / PORTRET / POSTPRODUKCJA organizowany przez www.todobrykurs.pl. Zajęcia poprowadzi Sebastian Siębor, fotograf zajmujący się profesjonalnie fotografią oraz posiadający duże doświadczenie w branży.

Zajęcia odbędą się w profesjonalnym i pełni wyposażonym studio. Zwycięzcy będą mogli zdobyć doświadczenie w pracy na sprzęcie takich marek jak: Hasselblad, Phase One, Canon 5DsR, NEC, Mac pod okiem specjalisty oraz doświadczą pracy z modelką z jedną z najlepszych warszawskich agencji Model Plus.

 

Damianowi gratulujemy sukcesu i życzymy rozwoju własnego stylu w realizacji portfolio.

Grono Pedagogiczne ZSM

 

 

 

 

Więcej: WIELKI SUKCES DAMIANA HOSZKO Z KLASY II ACT

Udział naszej uczennicy w konkursie plastycznym

PDFDrukujEmail

Uczennica klasy I - Marcelina Sączawa - wzięła udział w konkursie satyrycznym „LXX lat NOWEJ HUTY". Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie CENTRUM B7 wraz z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Rysunek satyryczny odnosi się do dzielnicy Krakowa – Nowej Huty – utrwala jej historię i ukazuje "naszą małą ojczyznę" w karykaturze. Oprócz talentu autorzy prac musieli wykazać się olbrzymią dawką poczucia humoru. Mamy nadzieję, że Marcelina spełniła wymagania konkursowe. Jej rysunki prezentujemy poniżej.

Marcelinie życzymy sukcesu.

 

Grono Pedagogiczne ZSM

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!