Konkursy i olimpiady

Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

PDFDrukujEmail

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs na ozdobę bożonarodzeniową z możliwością wykorzystania jej na choinkę, w oknie, na stole. Uczestnicy konkursu wykonali piękne prace różnymi technikami. Trzech uczniów przygotowało kilka ozdób. Ocenie podlegały następujące elementy:

 • oryginalność
 • pomysłowość
 • estetyka wykonania

Jury, w skład którego weszli nauczyciele: Kinga Lizak, Krystyna Potoczna, Agnieszka Kapłon dokonało oceny prac, których poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Miło nam poinformować, ze zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce Natalia Witowska 1 fsg
 • II miejsce Adriana Vatsyak 2 ft
 • III miejsce ex aequo Kacper Szura 1 cs i Piotr Pyziak 2 act

Wyróżnienia otrzymali:

 • Izabela Toczek 1 fsg, Paweł Wróbel 1 cs, Dominik Głodek 1 lg, Alicja Madeja 1 fss, Krzysztof Długosz 3 lt, Konrad Raj 1 lg,

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac.

Wystawa prac konkursowych jest prezentowana w bibliotece szkolnej do końca stycznia.

 

 

Więcej: Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

Wyniki Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego

PDFDrukujEmail

 

Z przyjemnością informujemy, że na podium w Konkursie Ortograficznym z języka angielskiego uplasowały się następujące osoby:

 1. Jakub Gryboś kl. 1 hmg
 2. Bartosz Sowa kl. 1 hmg
 3. Aleksander Sowiński kl. 1 ag

Gratulujemy!

 

Nagrody zostaną wręczone przez nauczycieli języka angielskiego. Prace pozostają do wglądu w sali 26. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

 

M. Bardzik, S. Łoboda

Wyniki konkursu dla klas pierwszych "Rzeszów in my eyes"

PDFDrukujEmail

W listopadzie 2019 odbył się w naszej szkole Konkurs na prezentację multimedialną i tradycyjną "Rzeszów in my eyes". Klasy pierwsze zapoznały się z naszym pięknym miastem bliżej na programowych wycieczkach szkolnych.

 

Najlepsze prace zostały przygotowane przez uczniów:

 • Kacper Szura z kl. 1cs -1 miejsce
 • Zuzanna Pachlita z kl. 1fss - 2 miejsce
 • Karol Gąsiorowski z kl. 1fss -  wyróżnienie
 • Paweł Mikołajczyk z kl. 1ag - wyróżnienie

Uczniowie otrzymają nagrody na najbliższej uroczystości szkolnej.

Gratulujemy!

 

Organizatorzy: Mariola Berrahal, Lucyna Sulencka

 

Sukces Rafała Nadłonka w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

PDFDrukujEmail

13 grudnia uczeń naszej szkoły Rafał Nadłonek z klasy 3 mst wziął udział w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Miło nam poinformować, że Rafał  odniósł sukces zajmując I miejsce i tym samym kwalifikując się do etapu okręgowego. Na każdym szczeblu Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy przedmedycznej, ekologii i historii PCK. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem ucznia był pan Andrzej Frydrych.

 

Wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego

PDFDrukujEmail

12 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy, w którym wzięło udział 40 uczniów z klas: 4 mt, 3 at, 3 ct, 3 ft, 3 mst. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, którego tematyka dotyczyła tradycji, obrzędów adwentowych i świątecznych,  a także znajomości najbardziej popularnych polskich kolęd. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu.

Najlepsi w konkursowych zmaganiach okazali się uczniowie:

 • I miejsce Urszula Jakubowska 4 mt
 • II miejsce Klaudia Dańczuk 3 mst
 • III miejsce ex aequo Kacper Wnęk 3 at i Krystian Zapłociński 3 mst

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Konkurs przeprowadziły panie: Krystyna Potoczna i Agnieszka Kapłon

 

SUKCES MARCELINY SĄCZAWY

PDFDrukujEmail

Uczennica naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie ,,Jesienią góry są najszczersze’’ i zdobyła wyróżnienie w kategorii praca plastyczna. Konkurs odbywał się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Wręczenie nagród odbyło się na Politechnice Rzeszowskiej podczas III Dnia Bieszczadzkiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem. Wydarzeniu temu towarzyszyły liczne atrakcje: jarmark rękodzieła bieszczadzkiego, wystawy fotograficzne, spotkania z artystami.

Uczennica klasy pierwszej fsg zafascynowana górami, przyrodą, kulturą i sztuką Bieszczadów wykonała niezwykłe dzieło, które można było podziwiać podczas wystawy wszystkich prac konkursowych.

Marcelinie gratulujemy sukcesu i zachęcamy do rozwijania talentu.

 

Grono Pedagogiczne ZSM

 

 

 

 

 

 

Więcej: SUKCES MARCELINY SĄCZAWY

Gratulacje dla Mikołaja Nyzio z klasy 1as

PDFDrukujEmail

We wtorek 10 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku oraz ZSM Rzeszów. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Lenard z klasy 1hms, Tymoteusz Legięć z klasy 1as oraz Mikołaj Nyzio z klasy 1as. Miło nam poinformować, że wysokie czwarte miejsce w konkursowych zmaganiach zajął Mikołaj Nyzio. Jako nagrodę otrzymał opaskę sportową Mi Band 3. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła "Pasieka" – Fundacja Rozwoju i Wsparcia z siedzibą w Rzeszowie. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

Gratulujemy Mikołajowi wysokiego wyniku i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

 

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

PDFDrukujEmail

Informujemy osoby, które zgłosiły swój udział w Szkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym, że odbędzie się on 12 grudnia (czwartek) o godz. 11:30 w auli szkolnej. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy również, że trwa konkurs na ozdobę bożonarodzeniową.

 

Do udziału w konkursowych zmaganiach serdecznie zapraszają bibliotekarze.

 

Konkurs

PDFDrukujEmail

Przypominamy uczniom klas pierwszych, że w środę 11 grudnia 2019 r.  na platformie Kahoot odbędzie się konkurs znajomości terminologii lotniczej w języku angielskim.

Czekamy na Was w auli o 10 :40.

 

Monika Wiśniowska, Dawid Grudziński

 

Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

PDFDrukujEmail

3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich miasta Rzeszowa. W konkursowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali nasi uczniowie.

Jakub Lenard z klasy 1hms zajął I miejsce, a Tymoteusz Legięć z klasy 1as III miejsce.

Uczniowie Ci, wraz z Mikołajem Nyzio z klasy 1as, będą reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym, który odbędzie się 10 grudnia. Organizatorem konkursu jest   Fundacja Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

 

 

 

Więcej: Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

Podkarpacki Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW

PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW, który odbędzie się 19 marca 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie.

 

1 ETAP KONKURSU:

I etap konkursu odbędzie się w naszej szkole (kwalifikacje wewnątrzszkolne) w dniu  12 grudnia o godz. 11:30. Uczestnicy mogą wystąpić w dwóch kategoriach: piosenka lub wiersz. Łączny czas trwania utworów nie powinien przekraczać 10 minut. Uczestnicy mogą brać udział tylko w jednej kategorii. W kategorii ,,piosenka” soliści i zespoły (do 4 osób w grupie) mogą występować z akompaniamentem muzycznym lub podkładem.

 

Swój udział prosimy zgłaszać do 10.12.2019 r. u nauczycieli języków obcych.

 

Koordynatorzy konkursu:
Agata Pawlak i Ewelina Surowiec

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!