Z życia szkoły

Wycieczki. Rajd Mechanik. Kurs szybowcowy. W obiektywie.

OTRZĘSINY 2014 - GALERIA ZDJĘĆ

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 07-10-2014 Administrator 01-10-2014 

 

 

Otrzęsiny 2014KOLAŻ-link

 

 

Uroczystość odsłonięcia Pomnika Sybiraków

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 28-09-2014 Piotr Pustelny 28-09-2014 

W dniu 17 września 2014 r. poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Paulina Stochła i Iwona Martoń z klasy 4 ft oraz Filip Orlewski z klasy 4 Imt pod opieką pani Marioli Ustrzyckiej wziął udział w uroczystości odsłonięcia Pomnika Sybiraków w Rzeszowie. Monument ten  przedstawia idącego pod wiatr człowieka, po kolana brnącego w śniegu. Na śladach jego stóp widnieją nazwy miejsc zsyłek, śmierci i męczeństwa, które stały się udziałem wielu Polaków na syberyjskiej ziemi. Tę wzruszającą uroczystość rozpoczęła Msza święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy uroczystości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele władz naszego regionu, kombatanci oraz liczne poczty sztandarowe i mieszkańcy Rzeszowa, udali się do Parku Sybiraków, aby wziąć udział w odsłonięciu Pomnika. Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Związku Sybiraków”. Na zakończenie odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową i złożono pod Pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów.

 

Paulina Stochła z klasy 4 ft

 

CIMG2354

 

CIMG2358

 

IMG 5123

Spotkanie w IPN

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny 28-09-2014 

W dniu 16 września 2014 r. grupa uczniów z klas 4 lmt i 2 bt pod opieką pani Marioli Ustrzyckiej wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej z okazji 75 rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Spotkanie, które miało miejsce w budynku IPN przy ulicy Szopena rozpoczęła dyrektor Oddziału pani Ewa Leniart. Serdecznie przywitała wszystkich zebranych i krótko wprowadziła nas w tematykę spotkania. Następnie zabrał głos pan Tomasz Bereza, który wygłosił odczyt na temat genezy agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. i jej przebiegu. Po prelekcji został wyświetlony film dokumentalny „ Defilada zwycięzców” w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka. Film ten, przedstawiający niemiecko – radziecką współpracę we wrześniu 1939 roku, której uwieńczeniem była defilada wojsk Wermachtu i Armii Czerwonej w Brześciu nad Bugiem i niemiecko – radziecki układ o granicach i przyjaźni, bardzo nas zainteresował i pobudził do refleksji. Szczególnie poruszyły nas autentyczne relacje ludzi, którzy w okresie swojego dzieciństwa byli świadkami ataku wojsk radzieckich na Polskę i mimo upływu czasu z takim samym wzruszeniem i emocjami przeżywali te wrześniowe dni sprzed siedemdziesięciu pięciu lat. Na zakończenie pan Tomasz Bereza podzielił się z nami swoimi refleksjami na temat radzieckiej agresji i na temat filmu, który obejrzeliśmy oraz serdecznie podziękował nam za udział w spotkaniu.

 

Katarzyna Bieda z klasy 4 lmt

 DSC0063

 

 DSC0066

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2014/2015

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 09-09-2014 Daniel Prokopik 09-09-2014 

 

 

Nowy rok szkolny

 

Stoimy u progu nowego roku szkolnego 2014/2015. Jeszcze wprawdzie czujemy zapach lata, lecz czeka na nas kolejny rok zdobywania wiedzy i umiejętności.

Serdecznie witamy pierwszoklasistów i cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy wam dużo sukcesów, radości i uśmiechu na co dzień. Oby nasza szkoła była dla Was drugim domem, w którym spotkacie miłe koleżanki i kolegów oraz wspaniałych nauczycieli.

Wszystkim uczniom życzymy dużo wiary w siebie i swoje możliwości, oraz zdobywania wysokich ocen.

 

Więcej: Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2014/2015

Znak Jakości Szkoły 2014

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny

 

brazowa-szkola-technika

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 7  w Zespole Szkół Mechanicznych im. gen. W. Andersa w Rzeszowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!