Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy

Projekt "Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy"

PDFDrukujEmail

19-09-2017 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Projekt „Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy” finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem projektu jest podwyższenie kwalifikacji zawodowych u 56 uczniów i 10 nauczycieli Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Całkowity koszt projektu to 149 649,00 Euro (644 463,42 PLN).

 

Uczestnicy mają zapewnione miejsca odbywania praktyk stosownie do branży zawodowej, zakwaterowanie, wyżywienie, podróż, ubezpieczenie, opiekę pedagogiczną. Przed wyjazdem realizują program przygotowania do praktyki zagranicznej w wymiarze 40 godzin lekcyjnych.

 

Zawodowa praktyka zagraniczna trwa 4 tygodnie. Uczestnicy z branży mechanicznej pracują w firmach przemysłowych na terenie Walencji w Hiszpanii. Miejscem odbywania praktyki w branży fryzjerskiej są salony fryzjerskie w Berlinie. Uczniowie z branży lotniczej realizują swoje zadania na lotnisku w Portugalii lub w Słowenii.

 

Biorący udział w projekcie nauczyciele przedmiotów zawodowych odbywają praktykę typu JobShadowing w Lizbonie. Okres pobytu wynosi 5 dni. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty Europass Mobilność.

 

 

 

Harmonogram zajęć przygotowawczych

„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy”
Niemcy - BERLIN

Edycja I

 

pobierz >>

 

Harmonogram  zajęć przygotowawczych
„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy”
Hiszpania - WALENCJA
Edycja I

 

pobierz >>

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!