Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy

Przedsmak Lizbony po angielsku

PDFDrukujEmail

12-04-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

W piątek, 6 kwietnia klasa 3mt, dzięki pani Monice Wiśniowskiej i pani Lucynie Sulenckiej, mogła uczestniczyć w nietypowej lekcji języka angielskiego. Gościliśmy João Amiguinho, młodego portugalskiego wolontariusza Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO, który świetną angielszczyzną opowiedział nam wiele o swoim kraju. Przede wszystkim skupił się na stolicy Portugalii - Lizbonie. Dowiedzieliśmy się m.in., które miejsca są warte odwiedzenia, jakie są  najbardziej popularne potrawy i gdzie można je zjeść. Poradził nam również, aby w popularnych, żółtych tramwajach uważać na kieszonkowców. João opisał jacy są Portugalczycy i opowiedział o ich stosunku do Cristiano Ronaldo. Spotkanie zakończyliśmy krótką lekcją języka portugalskiego, zapisaliśmy kilka przydatnych zwrotów, które przydadzą nam się podczas naszej miesięcznej praktyki w Lizbonie.

 

Obrigada João e professores

 

Agata Korszla kl. 3mt

 

 

 

Pozdrowienia z Berlina

PDFDrukujEmail

14-03-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

Już niedługo nasza przygoda w Berlinie dobiegnie końca. Miesiąc spędzony tutaj minął nam bardzo szybko. W trakcie praktyk w niemieckich salonach fryzjerskich wiele się nauczyliśmy. W wolnym czasie zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i poznawaliśmy to wspaniałe miasto. Pobyt w Berlinie bardzo nam się spodobał i z chęcią powtórzylibyśmy tę przygodę.

 

Sala Monika, Paulina Pietrucha, Edyta Skowron i Justyna Włodarczyk kl. 3 ft

 


 

Rekrutacja do udziału w projekcie

PDFDrukujEmail

06-03-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację uzupełniającą do udziału w projekcie:

„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy” obejmującym:

 

  • tygodniowe praktyki typu job shadowing dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w Lizbonie

Termin: 29.04. –05. 05. 2018 r.

  • zajęcia przygotowujące do wyjazdu.

 Uczestnikami projektu mogą być nauczyciele przedmiotów zawodowych z branży mechanicznej, fryzjerskiej i lotniczej.

 

Liczba uczestników: Lizbona – 5 osób

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują staż pracy, stopień awansu, znajomość języka angielkiego, pełnione funkcje.

Formularze rekrutacyjne należy składać do 12.03.2018 r. w sekretariacie szkoły w godzinach: 10:00 - 13:00

 

Pliki do pobrania:

Dodatkowych informacji udziela mgr inż. Andrzej Kulasa, mgr inż. Joanna Cichoń

Grüsse aus Berlin!

PDFDrukujEmail

05-03-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Minął już drugi tydzień naszych praktyk w stolicy Niemiec. Odbywamy je w czterech różnych salonach fryzjerskich. Atmosfera tam jest przyjemna, właścicielki ciepło nas przyjęły i wprowadziły nas w tajniki swojej pracy. Bez problemu każdy z nas znalazł wspólny język i odnalazł się w nowym miejscu.  Korzystając z wolnego czasu dużo zwiedzamy i szalejemy na zakupach :)
Od wtorku do piątku gościł u nas Pan Dyrektor Mariusz Kapica, który monitorował przebieg naszego pobytu. Tutejsze mrozy nam niestraszne i z chęcią wyruszamy na podbój miasta. Zobaczyliśmy już Bramę Brandenburską, Muzeum Holokaustu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Sony Center i East Side Gallery. A wszystko to odbywa się pod opieką naszej cudownej Pani Dorotki Kustry.

Bis bald!
Gabriela Stadnik & Urszula Grobelna

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Grüsse aus Berlin!

Pozdrowienia z Walencji

PDFDrukujEmail

23-02-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Hola! Już od tygodnia nasza szesnastoosobowa grupa pod opieką pani Joanny Cichoń przebywa w Walencji, w ramach praktyki zawodowej. Choć na powitalny obiad zaserwowano nam kalmary, to kolejne dania były już pełne pyszności. Temperatura sięga czasem 24 stopni, ale rano, gdy wychodzimy do pracy jest dość zimno. Praktyki odbywamy w różnych miejscach i o różnych godzinach, w zakładach, które głównie zajmują się obróbką metali, produkcją konstrukcji metalowych, montażem. Po pracy czeka na nas smaczny obiad i zawsze jakieś atrakcje. Zwiedziliśmy już tamtejsze Koloseum (gdzie odbywają się corridy), widzieliśmy Św. Graala oraz tancerzy flamenco. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w paradzie z okazji chińskiego Nowego Roku. Nasze ulubione i opanowane do perfekcji zdania po hiszpańsku to "Perdon, no hablo espanõl. Soy Polaco!" Dalsza relacja wkrótce :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Pozdrowienia z Walencji

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!