Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy

Pozdrowienia z Walencji

PDFDrukujEmail

23-02-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Hola! Już od tygodnia nasza szesnastoosobowa grupa pod opieką pani Joanny Cichoń przebywa w Walencji, w ramach praktyki zawodowej. Choć na powitalny obiad zaserwowano nam kalmary, to kolejne dania były już pełne pyszności. Temperatura sięga czasem 24 stopni, ale rano, gdy wychodzimy do pracy jest dość zimno. Praktyki odbywamy w różnych miejscach i o różnych godzinach, w zakładach, które głównie zajmują się obróbką metali, produkcją konstrukcji metalowych, montażem. Po pracy czeka na nas smaczny obiad i zawsze jakieś atrakcje. Zwiedziliśmy już tamtejsze Koloseum (gdzie odbywają się corridy), widzieliśmy Św. Graala oraz tancerzy flamenco. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w paradzie z okazji chińskiego Nowego Roku. Nasze ulubione i opanowane do perfekcji zdania po hiszpańsku to "Perdon, no hablo espaniol. Yo soy Polako!" Dalsza relacja wkrótce :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Pozdrowienia z Walencji

Rekrutacja do udziału w projekcie

PDFDrukujEmail

11-02-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy” obejmującym:

  • tygodniowe praktyki typu job shadowing dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w Lizbonie

Termin: 29.04. –05.05.2018 r.

  • zajęcia przygotowujące do wyjazdu.

Uczestnikami projektu mogą być nauczyciele przedmiotów zawodowych z branży mechanicznej, fryzjerskiej i lotniczej.

 

Liczba uczestników: 5 osób

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują staż pracy, stopień awansuzawodowego, znajomość języka angielskiego, pełnione funkcje.

Formularze rekrutacyjne należy składać do 26.02.2018 r. w sekretariacie szkoły w godzinach: 10 - 13.

 

Pliki do pobrania:

Dodatkowych informacji udziela: mgr inż. Andrzej Kulasa, mgr inż. Joanna Cichon

Jedziemy do Walencji i Berlina

PDFDrukujEmail

25-01-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Miło nam poinformować, że 11 lutego 2018 r. 16 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie uda się do hiszpańskiej Walencji, by odbyć miesięczną praktykę w firmach branży mechanicznej.

Tydzień później 18 lutego 2018 r. grupa 10 uczniów naszej szkoły pojedzie na praktykę do Berlina, gdzie czeka na nich praca w firmach branży fryzjerskiej.

Jako element przygotowania do wyjazdu, uczniowie mieli okazję uczestniczenia w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz brali udział w zajęciach kulturowo - pedagogicznych.

Oba wyjazdy odbędą się dzięki projektowi realizowanemu w ZSM pt.: „Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Projekt "Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy" - spotkanie z rodzicami

PDFDrukujEmail

28-09-2017 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Zespół Szkół Mechanicznych rozpoczął realizację „Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W dniu 27 września 2017 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych. Koordynator współpracy międzynarodowej Andrzej Kulasa zapoznał zebrane osoby o założeniach i planach realizacji tego projektu. W okresie dwóch najbliższych lat na praktyki zagraniczne wyjedzie 56 uczennic i uczniów z branży mechanicznej, lotniczej i fryzjerskiej. Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe w Lizbonie, Walencji i Berlinie. Całkowita wartość projektu: 149 649,00 Euro. Uczniowie mają zapewnione między innymi zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, podróż oraz opiekę pedagogiczną. Przed wyjazdem będą uczestniczyć w kursach językowych. Projekt zakłada również wyjazdy nauczycieli przedmiotów zawodowych na pięciodniowe praktyki do Walencji.

 

Projekt "Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy"

PDFDrukujEmail

19-09-2017 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Projekt „Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy” finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem projektu jest podwyższenie kwalifikacji zawodowych u 56 uczniów i 10 nauczycieli Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Całkowity koszt projektu to 149 649,00 Euro (644 463,42 PLN).

 

Uczestnicy mają zapewnione miejsca odbywania praktyk stosownie do branży zawodowej, zakwaterowanie, wyżywienie, podróż, ubezpieczenie, opiekę pedagogiczną. Przed wyjazdem realizują program przygotowania do praktyki zagranicznej w wymiarze 40 godzin lekcyjnych.

 

Zawodowa praktyka zagraniczna trwa 4 tygodnie. Uczestnicy z branży mechanicznej pracują w firmach przemysłowych na terenie Walencji w Hiszpanii. Miejscem odbywania praktyki w branży fryzjerskiej są salony fryzjerskie w Berlinie. Uczniowie z branży lotniczej realizują swoje zadania na lotnisku w Portugalii lub w Słowenii.

 

Biorący udział w projekcie nauczyciele przedmiotów zawodowych odbywają praktykę typu JobShadowing w Lizbonie. Okres pobytu wynosi 5 dni. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty Europass Mobilność.

 

 

 

Harmonogram zajęć przygotowawczych

„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy”
Niemcy - BERLIN

Edycja I

 

pobierz >>

 

Harmonogram  zajęć przygotowawczych
„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy”
Hiszpania - WALENCJA
Edycja I

 

pobierz >>

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!