2. Erasmus+

Zakończenie projektu Erasmus+ "Check The Flow"

PDFDrukujEmail

23-05-2016 

W dniach 10-13 maja 2016 odbyły się Targi Lotnicze i Obronne w Sewilli (Hiszpania), podczas których zaprezentowano wynik pracy ponad 80 uczniów ze szkół technicznych i zawodowych z Polski, Niemiec, Turcji i Hiszpanii.
Podczas tego prestiżowego i ściśle profesjonalnego wydarzenia uczestnicy projektu mieli możliwość wystawienia zbudowanego wspólnie urządzenia do badania pola oporu przepływu. W ramach projektu Erasmus+ zbudowano prototyp zaprezentowany na Targach oraz 4 urządzenia, które  zostaną zastosowane jako pomoce naukowe w szkołach biorących udział w projekcie.
Urządzenie (skrzynia w rodzaju akwarium) została zbudowana w włókna szklanego, szkła i aluminium. Wewnątrz umieszczono płyn o wysokiej gęstości.
W płynie umieszczono profile aerodynamiczne (odwzorowanie kształtu skrzydła samolotu), przemieszczane przy pomocy magnesu. Przesuwanie profilu pozwala zaobserwować opływ cieczy, który odwzorowuje przepływ powietrza nad i pod skrzydłem samolotu.
Przedstawiciele szkół wzięli udział w pokazie urządzenia, wykładach, zwiedzaniu budynków szkoły goszczącej czyli ADA ITS oraz w programie kulturalnym dzięki któremu mogli poznać wspaniałe zabytki Sewilli.

 

 

 

 

Więcej: Zakończenie projektu Erasmus+ "Check The Flow"

Erasmus+ „Check the flow”

PDFDrukujEmail

W dniach od 15 do 20 listopada 2015 r. pięciu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych przebywało się w Hiszpanii, w miejscowości Sewilla, w ramach projektu Erasmus+ „Check the flow”. Oprócz naszej młodzieży przyjechali tam przedstawiciele szkół z Turcji, Hiszpanii i Niemiec.

Poza integracją głównym celem spotkania było zaprezentowanie swoich pomysłów, modyfikacji i udoskonaleń związanych z urządzeniem, które ma służyć do zobrazowania zawirowań powietrza wokół samolotu. Przy okazji wyjazdu uczestnicy zwiedzili wiele rożnych miejsc. Gospodarze przygotowali m.in. wycieczkę do firmy Airbus. Udział w projekcie pomógł uczniom poznać kulturę i obyczaje Hiszpanów oraz podszkolić się w języku angielskim.

W wyjeździe udział brali uczniowie klasy 3 lt o profilu technik mechanik lotniczy: Jakub Pluta, Damian Lutecki, Wojciech Pieniążek, Karol Kosiński, Bartosz Dubiel. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Magdalena Bardzik.


Poniżej prezentujemy opinie uczestników wyjazdu:

 

Takie wyjazdy to wspaniała okazja zarówno do zwiedzenia innego kraju i poznania jego kultury, jak i nawiązania wzajemnych relacji pomiędzy uczniami z wielu państw, oraz polepszenia umiejętności językowych. Oprócz intensywnej pracy nad projektem, mieliśmy mnóstwo czasu na wzajemną integrację z zagranicznymi uczestnikami. Nasz pobyt w Hiszpanii uważam za bardzo udany i jestem przekonany, że na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Bartosz

 

Wyjazd do Hiszpanii bardzo mi się podobał. Mogliśmy zobaczyć efekty pracy wszystkich zespołów i wymienić się uwagami dotyczącymi projektu. Oprócz czasu przeznaczonego na realizację zadania mieliśmy również zaplanowane atrakcje związane z branżą lotniczą i czas wolny, podczas którego zwiedzaliśmy miasto.

 

Wojciech

 


 

 

 

 


Udział w projekcie Erasmus+

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 21-10-2015 Administrator 21-10-2015 

W dniach od 27 września do 2 października 2015 r. ośmiu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych przebywało się w Niemczech, w miejscowości Speyer, w ramach projektu Erasmus+. Oprócz naszej młodzieży przyjechali tam przedstawiciele szkół z Turcji, Hiszpanii i Niemiec. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie swoich pomysłów, modyfikacji i udoskonaleń związanych z pewnym specyficznym urządzeniem. Ma ono służyć do zobrazowania zawirowań powietrza wokół samolotu. Przy okazji wyjazdu uczestnicy zwiedzili wiele rożnych miejsc, integrując się z zagranicznymi kolegami. Gospodarze zadbali o liczne atrakcje. Przygotowali wycieczkę do Muzeum Techniki, zaproponowali zwiedzanie pobliskich zamków, spływ barką oraz zorganizowali spotkanie integracyjne przy grillu. Pod koniec wyjazdu wszyscy uczestniczyli w pożegnalnej kolacji, która odbyła się w okazałej restauracji będącej wizytówką miasta. Ten wyjazd pomógł uczniom poznać kulturę i obyczaje Niemców oraz podszkolić się w języku angielskim. W wyjeździe udział brali:Sylwia Wywrót, Karolina Wojtan, Bartłomiej Gil, Dawid Łętek, Krystian Bator, Martyna Burek, Karol Micał i Maciej Makuch. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Magdalena Bardzik i pan Wojciech Boroń.

 

Poniżej prezentujemy opinie uczestników wyjazdu:

 

Podobała mi się organizacja wyjazdu i to, że mieliśmy wiele ciekawych zajęć. Warto było jechać do Speyer. To urocze miejsce z wieloma zabytkami. Ludzie byli generalnie bardzo mili i gościnni. Moim zdaniem najciekawsze było zwiedzanie Muzeum Techniki i odwiedziny w firmie PFW.

 

Sylwia

 

Warto było pojechać, poznać inne osoby, inny kraj i inne zwyczaje. Gospodarze zorganizowali wiele atrakcji, które wymagały współpracy w grupie. To pozwoliło nam na poznanie innych uczestników oraz poprawienie znajomości języków obcych: angielskiego i niemieckiego.

 

Bartek

 

 

 

 

 

 

Więcej: Udział w projekcie Erasmus+

"Check the flow"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 30-09-2015 Administrator 24-09-2015 

 W dniach od 26 września do 3 października grupa uczniów naszej szkoły: Bator Krystian, Wojtan Karolina, Wywrót Sylwia, Gil Bartłomiej, Łętek Dawid, Micał Karol, Burek Martyna i Makuch Maciej pod opieką pana Wojciecha Boronia i pani Magdaleny Bardzik będzie przebywała w Speyer w Niemczech, gdzie zaprezentuje efekty swojej pracy w ramach projektu "Check the flow".
W kwietniu tego roku grupa uczniów z Hiszpanii, Niemiec oraz Turcji odwiedziła naszą szkołę i wspólnie pracowaliśmy nad urządzeniem służącym do badania przepływu woków skrzydła samolotu. Wyjazd do Niemiec to ciąg dalszy prac nad tym urządzeniem.
Pobyt tam daje duże możliwości: nauki języków angielskiego i niemieckiego, zwiedzania nowych miejsc i poznania nowych ludzi.

Życzymy uczestnikom udanego pobytu w Niemczech i do zobaczenia po powrocie do Polski.

 

Maksymilian Sobczak

 


Seria wywiadów z naszymi gośćmi z projektu Erasmus +

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 14-09-2015 Administrator 10-05-2015 

 

Publikujemy serię wywiadów z naszymi gośćmi z projektu "Erasmus +" , które przeprowadzili  Kamil i Kuba z kl. 3mbt.

 

NIEMCY

 

Mayer, Max Schmitt

 

  • Możecie się krótko przedstawić?
  • Benedict Mayer, pochodzę z Niemiec. Mam 26 lat, po szkole zamierzam pracować dla firmy, która zajmuje się montażem śmigłowców.
  • Mam na imię Max Schmitt, mam 23 lata. Odbywam praktykę w dużej firmie lotniczej, gdzie pracuję przy ogromnych samolotach, takich jak jumbojety.
  • Co myślicie o Polsce?
  • Jesteśmy bardzo zaskoczeni, nie spodziewałem się, że jest tu tak dobrze, właściwie to jest tu bardzo podobnie jak w Niemczech. W sumie jestem zaskoczony, że w Rzeszowie jest tak ładnie.
  • Myślę, że Rzeszów jest bardzo ładnym miastem, szczególnie w jego centrum.
  • Co myślicie o projekcie Erasmus?
  • Myślę, że jest to bardzo dobry projekt, uczymy się tu wspólnie, poznajemy nowe kultury, nowe języki, dobrze jest dowiedzieć się czegoś nowego o różnych krajach.
  • Czy nawiązaliście jakieś nowe znajomości z ludźmi z Polski?
  • Tak, spotkaliśmy wielu nowych ludzi wczoraj, w centrum miasta i są oni bardzo przyjaźni, otwarci i mili.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!