Wydarzenia fryzjerskie

Współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Rzeszowie

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 05-04-2012 Daniel Prokopik 04-04-2012 


Po raz ostatni w marcu nasze uczennice kl IV gt Katarzyna Janusz i Aneta Karwowska wykonywały społecznie strzyżenie oraz inne zabiegi fryzjerskie wśród mieszkańców DPS dla Kombatantów w Rzeszowie.
Ta trzyletnia już współpraca cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i z każdą wizytą naszych uczennic jest więcej chętnych. Świadczy to o tym, że uczennice posiadają wysokie umiejętności i bardzo dobrze wykonują swoją pracę, z której zresztą  klienci są zadowoleni.
Bardzo dziękuję im, że zawsze chętnie zgadzały się na te wyjazdy i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Myślę, że znajdą się następczynie i nadal będzie podtrzymywana ta współpraca.


 

 Op. Ewa Tomza                    

III PODKARPACKIE MISTRZOSTWA UPIĘĆ ADEPTÓW FRYZJERSTWA

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-04-2015 Daniel Prokopik 01-04-2012 

 

Kolejna edycja konkursu fryzjerskiego skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia już za nami. Organizatorem był Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, a współorganizatorami byli: Firma handlowa AFK – dystrybutor marki Matrix, Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie, oraz Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Patronat imprezy objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Patroni medialni: Gazeta codzienna Nowiny, nowiny24.Do konkursu zgłosiły się szkoły z terenu naszego województwa (Sędziszów Małopolski, Rzeszów, Sanok, Tarnobrzeg, Łańcut, Radomyśl Wielki, Przemyśl, Mielec, Krosno, Trzciana). 27 uczestników miało do wykonania fryzurę kreatywną na główce treningowej w temacie: ”Gwiazdy z czerwonego dywanu”. Czas jednej godziny przeznaczony był na stworzenie z włosów fantazyjnej fryzury z kunsztem gwiazdy. Zaskakujące efekty końcowe i zdecydowanie wysoki poziom przygotowania uczestników, obok zachwytu publiczności przysporzył wiele pracy komisji oceniającej, gdyż wskazanie tej naj... nie było prostym zadaniem. Ocenie podlegał całokształt pracy wraz z mottem.

 

DSC 0359 

 

Więcej: III PODKARPACKIE MISTRZOSTWA UPIĘĆ ADEPTÓW FRYZJERSTWA

"EURO 2012 - EURO HAIR" W STOLICY

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 28-02-2013 Daniel Prokopik 01-04-2012 

 

 W IV Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej "Euro 2012 - Euro Hair" w Warszawie swoje propozycje na zbliżające się światowe wydarzenie, którego gospodarzami są Polska i Ukraina, zaprezentowały uczestniczki z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.
27 marca 2012r. Agata Nowak i Katarzyna Wnęk reprezentowały w stolicy Podkarpacie i styl Podkarpacia na zbliżające się Euro 2012. Modelkami były: Paulina Stochła i Patrycja Abram.
Konkurenci byli dobrze przygotowani - w końcu to najlepsi uczniowie w Polsce, ale Agata i Kasia, pomimo zmęczenia spowodowanego wyjazdem o pierwszej w nocy, stanęły na wysokości zadania i choć nie znalazły się na podium, to zostały zauważone. Przyjemnie było odbierać pochwały od Jury i innych uczestników konkursu oraz ich opiekunów.
W trakcie trwania konkursu odbywały się pokazy mody, pokazy  firm fryzjerskich, spotkania z wydawcami książek, a dla opiekunów dodatkowa konferencja branżowa oraz konferenca poświęcona nowej podstawie programowej.
Po konkursie był czas na zwiedzanie, wizytę w Złotych Tarasach. Po wielu emocjonujących doświadczeniach, z bagażem wrażeń powróciliśmy do pięknego Rzeszowa.

Dziękujemy uczestniczkom za trud włożony w przygotowania do konkursu i życzymy wielu sukcesów zawodowych.

  Więcej: "EURO 2012 - EURO HAIR" W STOLICY

Vision Look w Poznaniu

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 18-03-2013 Daniel Prokopik 27-03-2012 

W dniach od 17 do 18 marca 2012r. odbyły się targi fryzjersko-kosmetyczne w Poznaniu, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Naszymi opiekunami były Panie: Aneta Sakowska i Magdalena Wojtaszek- Hudzik. Program obejmował wiele ciekawych nowości z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki. Między innymi mogliśmy zobaczyć mistrzostwa w zdobieniu paznokci, najnowsze trendy makijażu, przedłużanie włosów, mistrzostwa fryzjerstwa polskiego. Zawody te  przyciągnęły fryzjerów i manicurzystki z całej Polski oraz z Ukrainy i Niemiec. Wśród wystawców zaprezentowały się również firmy zagraniczne m.in. z Japonii. Uczestnicy targów z chęcią korzystali z darmowych usług proponowanych przez wystawców. Targi te to także dobra okazja do skorzystania z ogromnych promocji i zakupu sprzętu fryzjerskiego czy kosmetyków niezbędnych w zawodzie. Oczywiście każdy z nas mógł zapoznać się z najnowszymi technikami i trendami w strzyżeniu oraz upinaniu koków. Fryzury wychodzące spod rąk mistrzów były zniewalające.
Jedną z atrakcji wyjazdu był również pobyt w centrum Poznania. Mogłyśmy zwiedzić jego rynek, centrum miasta oraz pokrążyć po jego pięknych ulicach.


Opracowały: Aneta Karwowska, Katarzyna Janusz

VI MISTRZOSTWA FRYZJERSTWA ZSM W UPIĘCIACH AWANGARDOWYCH

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 20-03-2012 Daniel Prokopik 11-03-2012 

Dnia 9 marca 2012 r. w auli naszej szkoły odbył się po raz szósty konkurs fryzjerski w kategorii upięcia awangardowe. 37 uczestników z technikum usług fryzjerskich i zasadniczej szkoły zawodowej, miało do wykonania w czasie 60 minut własną, niepowtarzalną i wyjątkową propozycję fryzury kreatywnej – awangardowej. Każdy uczeń miał wcześniej przygotować według własnego pomysłu charakteryzację modelki - makijaż i ubiór.

 

Celem konkursu było współzawodnictwo i konfrontacja umiejętności zawodowych na poszczególnych poziomach klasowych, jak również rozwijanie umiejętności i>  kreatywności uczniów. Ponadto stanowił on eliminację do konkursu wojewódzkiego „Trzecich Podkarpackich Mistrzostw Upięć Adeptów Fryzjerstwa” którego organizatorem jest nasza szkoła.

 

Konkurs cechowała indywidualność oraz bardzo wysoki poziom uczestników.

 

 

Artyzm wykonany przez uczestników był oceniany przez nauczycieli w składzie: P. Bożena Hałucha, P. Marta Mucha i P. Daniel Prokopik, oraz  uczniów w składzie: Michał Niemiec, Paulina Gunia, Małgorzata Mroczkowska i Joanna Nabożna.

 

 

Więcej: VI MISTRZOSTWA FRYZJERSTWA ZSM W UPIĘCIACH AWANGARDOWYCH

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!