Wydarzenia fryzjerskie

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SUKNIĘ Z PAPIERU

     

 

 

      "Konkurs na najpiękniejszą suknię z papieru" zorganizowała Pani Marta Mucha. Odbył się on 1 kwietnia 2009 roku. Każdy uczestnik wykorzystywał własne materiały i ewentualnie wcześniej przygotowane elementy sukni. Kryteria oceniania obejmowały: pomysłowość, oryginalność i ogólne wrażenie. Obecnie moda jest ważną częścią kultury, dlatego kreatywność to atut nowoczesnego fryzjera. Musi on sprostać wysokim oczekiwaniom klientów. Celem konkursu „Na najpiękniejszą suknię z papieru” było wykazanie się twórczym podejściem do kreowania kompletnego wizerunku postaci. Papier, podobnie jak włosy, jest magicznym tworzywem, z którego można wyczarować tak wiele…

 

Skład komisji konkursowej: p. Marta Mucha, p. Aneta Sakowska-Marcisz, p. Ewa Tomza, p. Bożena Hałucha, p. Daniel Prokopik.

 

Więcej: KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SUKNIĘ Z PAPIERU

KONKURS W STOLICY

 

W marcowym konkursie "Ogólnopolskie Mistrzostwa czesania koków”, tytułem był "Wodny świat". Wzięło w nim udział trzydziestu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Radomia, Lublina, Rzeszowa, Sanoka, Krosna, Gorzowa Wlkp.). W konkursie wygrała uczestniczka z Warszawy, wykazując się fantazją w kwestii fryzury (przypominającej wodne szuwary) oraz skąpym strojem nimfy wodnej, której za strój służyły muszle. Wyróżnienie dostała uczennica z Bydgoszczy, której pełna stylizacja postaci nawiązywała do tragedii osoby zaatakowanej przez rekina.. Naszą szkołę reprezentowała Aneta Barszcz z klasy 3 gt, która uczesała bardzo staranną fryzurę nawiązującą do fal oceanu, z podkreśloną głębią toni wody, przechodzącą w płyciznę. Strój modelki, którą była Ewa Miś z klasy 3 gt, nawiązywał do płytkiej wody przechodzącej w piaszczystą plażę. Fryzura  wykonana przez Anetę, mimo że nie zdobyła czołowego miejsca, została dostrzeżona przez fotoreporterów oraz przez widownię  i nagrodzona gromkimi brawami. Zdobyte doświadczenie poprzez udział w konkursie na tak wysokim poziomie przyniósł Anecie nieocenione korzyści.

Marzec 2009

 

Więcej: KONKURS W STOLICY

POKAZ FRYZJERSKI W TYCZYNIE

 

29 kwietnia 2008r. w ramach promocji szkoły odbyły się pokaz fryzjerski w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie. W przedsięwzięciu przygotowanym przez panią Bożenę Hałuchę, brały udział absolwentki gimnazjum w Tyczynie:

z klas pierwszych – Agata Rzepka, Joanna Pietrasz, Karolina Pawłowska, Anna Kostuj, Joanna Najdecka, Paulina Hałoń;

z klas drugich: Joanna Burdasz, Wioletta Kocój i Agata Mazur.   

 

Więcej: POKAZ FRYZJERSKI W TYCZYNIE

LOOK FORUM FRYZJERSTWA I KOSMETYKI W POZNANIU

 

W dniach od 26 do 27 kwietnia 2008 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Poznańskie „Look Forum Fryzjerstwa i Kosmetyki”. W targach uczestniczyło 40 osób, w tym opiekunowie: pani Marta Mucha, pani Aneta Sakowska – Marcisz i pani Kinga Lizak. Uczniowie z naszej szkoły: Natalia Ziemba i Aneta Sowa z klasy 3ft, Maciej Kuczma z 3ht, Aneta Barszcz z 2gt i Karolina Drozdowska z 2fz brali udział w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Juniorów.

Więcej: LOOK FORUM FRYZJERSTWA I KOSMETYKI W POZNANIU

ZAJĘCIA W PRACOWNI FRYZJERSKIEJ

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie posiada pracownię fryzjerską, która powstała w 2006 roku. Zajęcia prowadzone są przez mistrzów fryzjerstwa. Pracownia posiada bogate wyposażenie niezbędne do zdobycia pełnych kwalifikacji w zawodzie fryzjera. "Fryzjer powinien być idealnym doradcą w sprawach urody, ale przede wszystkim w sprawach pielęgnacji włosów" - tego oczekują od współczesnych fryzjerów - stylistów klienci. Stając na przeciw wyzwaniu, rozwijamy kreatywne zapały naszych uczniów.

 

PF2015

 

Pracownia fryzjerska poza kształceniem zawodowym, przygotowuje również do konkursu fryzjerskiego ZSM w kategorii upięcia fantazyjno – okolicznościowe. Każdy uczestnik otrzymuje cenne nagrody rzeczowe przyznane przez dyrektora szkoły i sponsorów, za zajęte miejsce na poziomie klasy oraz na poziomie szkoły. Dodatkowo zwycięzca „Mistrzostw ZSM w kategorii upięcia fantazyjno – okolicznościowe”, bierze udział w prestiżowych mistrzostwach fryzjerstwa juniorów LOOK FORUM w Poznaniu, jako reprezentant szkoły. Również uczestniczymy w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

 

 

 

 
Zajęcia praktyczne odbywają się w pracowni fryzjerskiej oraz renomowanych salonach fryzjerskich mieszczących się na terenie Rzeszowa.

 

Bierzemy udział w targach fryzjerstwa w rzeszowskiej Hali Podpromie, oraz organizujemy pokazy fryzur dla szkół gimnazjalnych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Więcej: ZAJĘCIA W PRACOWNI FRYZJERSKIEJ

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!