Wydarzenia fryzjerskie

INTEGRACJA W KAMIONCE

 

W słoneczny poniedziałkowy poranek, klasa II ft i II gt wyruszyły na dwudniową wycieczkę autokarową do Kolbuszowej i Kamionki. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, zapoznanie z historią naszych regionów, aktywny wypoczynek bez nałogów oraz rozwijanie kreatywności naszej młodzieży. Dobra atmosfera towarzyszyła już od samego początku wycieczki. Zrobiliśmy zakupy w Lidlu i w drogę :)))

 

 

Więcej: INTEGRACJA W KAMIONCE

Gościnny występ Naszych Dziewczyn

Pierwszego czerwca w Tarnowie na zaproszenie organizatorów, gościnnie uczestniczyliśmy  w "Pierwszych Małopolskich Mistrzostwach Upięć". W pięknej scenerii Sali Lustrzanej  w Tarnowie nasze uczennice wraz z niespełna 40 uczestnikami  z województwa małopolskiego tworzyły koki wieczorowe w asyście plecionek i warkoczy. Naszą szkołę reprezentowała: Sabina Bryła z III Ht i Agata Dziura z II Ft. Ilu było uczestników tyle rodziło się pomysłów na wykonanie kreatywnego upięcia, przez co jury miało sporo pracy w ocenie artystycznych dokonań adeptów fryzjerstwa. Agata i Sabina wyraźnie podnosiły rangę konkursu swoją pomysłowością, a ich prace przykuwały uwagę widzów. Zapewne koleżanki i koledzy z woj. małopolskiego śledząc poczynania naszych dziewczyn wiedzą, iż na konkursie ogólnopolskim mają nie lada przeciwników. Zapewne przyczyni się to do większych starań i wytrwalszej pracy w dążeniu do zwycięstwa. Pełne wrażeń i emocji z kolejnym bogatym doświadczeniem oraz cennymi prezentami jak zawsze uśmiechnięte wróciły do domu z myślą nie tyle o wakacjach co o kolejnym konkursie...

 

Więcej: Gościnny występ Naszych Dziewczyn

Spotkania z podopiecznymi DPS dla Kombatantów w Rzeszowie


W ramach prac na rzecz społeczeństwa w zeszłym roku szkolnym uczennice z klas fryzjerskich: Eunika Pareniak, Monika Pięta i Agata Rzepka wykonywały charytatywnie usługi fryzjerskie na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Rzeszowie. Prace te wykonywały jeszcze w pierwszym semestrze br. szkolnego.

 

 

Od kwietnia Br. Usługi te świadczone są przez uczennice z kl. III gt: Katarzynę Janusz, Anetę Karwowską i Monikę Kiferling jako kontynuację zadań podjętych w ubiegłym roku.

 

 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SUKNIĘ Z PAPIERU

KONKURS odbył się 01.03.2011r. w auli ZSM. W konkursie wzięło udział 17 dwuosobowych zespołów.
 
Zwyciężyły:


I miejsce      Joanna Gut i Monika Lisowicz kl.2gt
II miejsce     Sylwia Kustra i Barbara Moskwa kl.4gt
III miejsce    Barbara Bębenek i Małgorzata Chruściel kl.4gt

 
Gratulacje !!!
 
Nagrody zostaną wręczone podczas Drugich Podkarpackich Mistrzostw Upięć Adeptów Fryzjerstwa 25 marca 2011r.

Organizator konkursu Marta Mucha

 

 

 

 

NOWE ZDJĘCIA W GALERII

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolenia branży fryzjerskiej, które odbyło się w Centrum Treningowym firmy MATRIX w Gorlicach w czasie ferii zimowych.

 

A. CIERPLIKOWSKI - WYNIKI KONKURSU

Konkurs „Mistrz grzebienia – Antoni Cierplikowski” odbył się 7 grudnia 2010r. Uczennice biorące w nim udział w I części pisemnej rozwiązywały test ze znajomości biografii Wielkiego mistrza. W II części praktycznej rysowały jedną wybrana fryzurę projektu Antoniego Cierplikowskiego.

 

Wyniki konkursu są następujące:

 

I miejsce:

 

Katarzyna Czerwińska kl III ft

Aneta Karwowska kl III gt  

 

  Więcej: A. CIERPLIKOWSKI - WYNIKI KONKURSU

V MISTRZOSTWA W KATEGORII UPIĘĆ AWANGARDOWYCH

X ŚLĄSKI FESTIWAL

 

W dniach od 20 do 21 października 2010 r. w katowickim Spodku odbył się X Śląski Festiwal Fryzjersko-Kosmetyczny. Począwszy od sceny głównej,  na której królowały fryzury, makijaże i pokazy, można było zwiedzić znajdujące się dookoła aleje stoisk. Wystawcy zaprezentowali ogromną ofertę zarówno produktów, jak i innowacji branżowych, z którymi mogli się zapoznać przyszli adepci sztuki fryzjerskiej. W pokazach zespołów instruktorów brały udział szkoły fryzjerskie z całej Polski. Pokazom i konkursom uczniowskim przyglądali się uczniowie  naszej szkoły. Ponadto Zespół Szkół Mechanicznych w konkursach fryzjerskich reprezentowali  nasi uczniowie z klasy II FT :
1.    Katarzyna Wnęk
2.    Wioletta Kołodziej
3.    Agata Dziura
4.    Michał Niemiec

Była to najmłodsza grupa uczestników, co wyróżniało ich spośród wszystkich. Nasi uczniowie - reprezentanci tym bardziej zasługują na pochwałę i gratulacje. Mimo że nie zajęli miejsca na podium ten "szlif" na pewno zaowocuje w przyszłości.

Więcej: X ŚLĄSKI FESTIWAL

Perły Wieczoru w Nowym Sączu

Firma Handlowa AFK oraz Izba Rzemiosła

i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

mają zaszczyt zaprosić Państwa na

wyjątkowy pokaz:   „PERŁY WIECZORU”.
Impreza odbędzie się 14 marca 2010 roku (niedziela) o godzinie 10:00 w Sali Teatralnej Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

w Nowym Sączu.

W programie pokaz fryzjerski w wykonaniu

stylistki Małgorzaty Babicz.

Poniższy plakat zawiera pełny opis

programu imprezy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pokazie.

Bilety można nabyć w pracowni fryzjerskiej.

 

Więcej: Perły Wieczoru w Nowym Sączu

Konkurs Fryzjerski Czas Awangardy

6 grudnia 2009 roku odbyła się kolejna, druga edycja konkursu fryzjerskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Czas Awangardy”. W rywalizacji udział wzięło 29 adeptów fryzjerskiego kunsztu.
Pomysłodawcą imprezy jest gorlicka firma AFK działająca w branży fryzjerskiej. Tematem przewodnim konkursu była awangarda, czyli tak naprawdę temat dowolny, a jednym ograniczeniem była fantazja i umiejętności uczestników.

 

 

Do rywalizacji stanęło 29 adeptów fryzjerstwa, a wśród nich uczniowie Naszej Szkoły: Katarzyna Kruk z kl. II gt, Aneta Karwowska z kl. II gt, Aneta Barszcz z kl.IV gt i Jadwiga Trojanowska z kl.IV ft. Konkursowicze przyjechali z terenu Małopolski oraz Podkarpacia.

Więcej: Konkurs Fryzjerski Czas Awangardy

Szkolenie firmy MATRIX "nagrodą sponsora" dla Joanny Pietrasz

 

W południowo – wschodnim zakątku Polski, w bezpośredniej bliskości polsko-ukraińskiej granicy położony jest późnorenesansowy Zamek w Krasiczynie. W tym pięknym miejscu od 4 do 6 pażdziernika 2009 r.  uczennica  naszej szkoły, Joanna Pietrasz  z  kl. III FT wraz z opiekunem Panią Bożeną Hałuchą, rozpoczęła realizację „Nagrody sponsora”, którą otrzymała w Trzecich Mistrzostwach Fryzjerstwa ZSM w Rzeszowie od właściciela Firmy handlowej AFK – dystrybutora marki Matrix, Pana Jerzego Biełous. Ufundowana nagroda, czyli trzydniowe zaawansowane szkolenie MATRIX MASTER CLAS było doskonale przygotowane przez profesjonalnych szkoleniowców firmy Matrix w nowoczesne trendy fryzjerskie zarówno w strzyżeniu, koloryzacji jak i stylizacji włosów.

 

Więcej: Szkolenie firmy MATRIX "nagrodą sponsora" dla Joanny Pietrasz

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!