Wydarzenia fryzjerskie

KARNAWAŁOWA AWANGARDA

 23 stycznia 2013 roku odbyła się kolejna edycja konkursu fryzjerskiego w Sanoku, który przebiegał pod hasłem „Karnawałowa awangarda”. Najbardziej chyba znanym karnawałem jest brazylijski karnawał w Rio de Janeiro, zaczyna się w ostatni piątek przed środą popielcową i trwa przez pięć dni. Uważa się go za najbardziej kolorowy pochodów na świecie. Czerpiąc z niego inspirację uczestnicy konkursu przygotowali własne pomysły. W rywalizacji udział wzięło 14 adeptów fryzjerskiego kunsztu. Wśród nich uczniowie Naszej Szkoły: Justyna Matyaszek z kl. III ft z modelką Kingą Matyaszek, oraz Karolina Kluz z kl. II ft, z modelką Pauliną Stochła z kl. II ft. Konkursowicze przyjechali z terenu Podkarpacia oraz z Słowacji. Wszyscy zawodnicy na wykonanie fryzury mieli 90 minut. Po tym czasie do pracy przystąpiło jury. Zanim zgromadzona publiczność dowiedziała się kto został najlepszym fryzjerem na sali pojawiła się szkolna grupa taneczna i zaprezentowała swoje umiejętności. W przerwie na scenie zaprezentowały się stylistki z Sanockiego salonu fryzjerskiego prezentując własną propozycje fryzury na nadchodzący karnawał.
Prace naszych uczennic przykuły uwagę jury i zostały obdarowane cennymi nagrodami za udział w konkursie oraz dyplomem. Zwycięzcą konkursu „Karnawałowa awangarda” został jedyny uczestnik Tomasz Czepiga z Słowackiej miejscowości Presov.


Udział w konkursie pozwolił uczestnikom udoskonalić swój warsztat pracy, poszerzyć horyzonty zawodowe i uwierzyć w własne możliwości. Dziękujemy uczestniczkom za trud włożony w przygotowania do konkursu i życzymy wielu sukcesów zawodowych.
Kolejny konkurs fryzjerski już 8 lutego w Naszej Szole.

  Więcej: KARNAWAŁOWA AWANGARDA

FRYZJERSTWO Z UNIĄ

W okresie od 2 do 13 lipca 2012 r. grupa 20 uczniów technikum usług fryzjerskich z klas trzecich naszej szkoły, uczestniczyła w ramach projektu: "Szkoła wysokich lotów - praktyki zawodowe młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie" w praktykach uczniowskich. Szkolenie branży fryzjerskiej odbyło się w „Akademii rozwoju AFK” w Gorlicach oraz w Wysowej gdzie adepci inspirowani naturą wykonywali upięcia. Wysoki poziom szkolenia, profesjonalna kadra edukatorów i trenerów fascynowały i motywowały beneficjentów do podnoszenia własnych umiejętności zawodowych na zaawansowanym szczeblu - ponadstandardowym. Szkolenie obejmowało następującą tematykę: koloryzacja, dekoloryzacja, strzyżenie oraz stylizacja i upięcia.
Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i pozytywnie ukończyli praktyki zawodowe.

 

 

Czas mijał nadspodziewanie szybko w miłej przyjaznej atmosferze. Przepyszne dania kuchni domowej sprawiały że czuliśmy się jak w domu. Zajęcia były wyczerpujące ale czas wolny nie spędzaliśmy na drzemce a na rozrywkach. Najbardziej w pamięci pozostanie nam dzień ostatni w który to spędziliśmy w uzdrowiskowej miejscowości w Wysowej. Zajęcia odbywały się na łonie natury, zwiedzaliśmy górską miejscowość dorożką, korzystaliśmy z uzdrowiskowej pijalni i dużo by tu jeszcze opowiadać. Aż żal było wracać do domu.
Niesamowity bagaż doświadczeń nowych przyjaźni a do tego miła atmosfera i zbyt szybko uciekający czas.
Zachęcamy przyszłych kandydatów do udziału w projekcie, ale myślimy że jest to niepotrzebne, bo już się pewnie nie mogą doczekać takiego szkolenia jak mieliśmy my…

Współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Rzeszowie


Po raz ostatni w marcu nasze uczennice kl IV gt Katarzyna Janusz i Aneta Karwowska wykonywały społecznie strzyżenie oraz inne zabiegi fryzjerskie wśród mieszkańców DPS dla Kombatantów w Rzeszowie.
Ta trzyletnia już współpraca cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i z każdą wizytą naszych uczennic jest więcej chętnych. Świadczy to o tym, że uczennice posiadają wysokie umiejętności i bardzo dobrze wykonują swoją pracę, z której zresztą  klienci są zadowoleni.
Bardzo dziękuję im, że zawsze chętnie zgadzały się na te wyjazdy i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Myślę, że znajdą się następczynie i nadal będzie podtrzymywana ta współpraca.


 

 Op. Ewa Tomza                    

III PODKARPACKIE MISTRZOSTWA UPIĘĆ ADEPTÓW FRYZJERSTWA

 

Kolejna edycja konkursu fryzjerskiego skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia już za nami. Organizatorem był Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, a współorganizatorami byli: Firma handlowa AFK – dystrybutor marki Matrix, Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie, oraz Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Patronat imprezy objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Patroni medialni: Gazeta codzienna Nowiny, nowiny24.Do konkursu zgłosiły się szkoły z terenu naszego województwa (Sędziszów Małopolski, Rzeszów, Sanok, Tarnobrzeg, Łańcut, Radomyśl Wielki, Przemyśl, Mielec, Krosno, Trzciana). 27 uczestników miało do wykonania fryzurę kreatywną na główce treningowej w temacie: ”Gwiazdy z czerwonego dywanu”. Czas jednej godziny przeznaczony był na stworzenie z włosów fantazyjnej fryzury z kunsztem gwiazdy. Zaskakujące efekty końcowe i zdecydowanie wysoki poziom przygotowania uczestników, obok zachwytu publiczności przysporzył wiele pracy komisji oceniającej, gdyż wskazanie tej naj... nie było prostym zadaniem. Ocenie podlegał całokształt pracy wraz z mottem.

 

DSC 0359 

 

Więcej: III PODKARPACKIE MISTRZOSTWA UPIĘĆ ADEPTÓW FRYZJERSTWA

"EURO 2012 - EURO HAIR" W STOLICY

 

 W IV Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej "Euro 2012 - Euro Hair" w Warszawie swoje propozycje na zbliżające się światowe wydarzenie, którego gospodarzami są Polska i Ukraina, zaprezentowały uczestniczki z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.
27 marca 2012r. Agata Nowak i Katarzyna Wnęk reprezentowały w stolicy Podkarpacie i styl Podkarpacia na zbliżające się Euro 2012. Modelkami były: Paulina Stochła i Patrycja Abram.
Konkurenci byli dobrze przygotowani - w końcu to najlepsi uczniowie w Polsce, ale Agata i Kasia, pomimo zmęczenia spowodowanego wyjazdem o pierwszej w nocy, stanęły na wysokości zadania i choć nie znalazły się na podium, to zostały zauważone. Przyjemnie było odbierać pochwały od Jury i innych uczestników konkursu oraz ich opiekunów.
W trakcie trwania konkursu odbywały się pokazy mody, pokazy  firm fryzjerskich, spotkania z wydawcami książek, a dla opiekunów dodatkowa konferencja branżowa oraz konferenca poświęcona nowej podstawie programowej.
Po konkursie był czas na zwiedzanie, wizytę w Złotych Tarasach. Po wielu emocjonujących doświadczeniach, z bagażem wrażeń powróciliśmy do pięknego Rzeszowa.

Dziękujemy uczestniczkom za trud włożony w przygotowania do konkursu i życzymy wielu sukcesów zawodowych.

  Więcej: "EURO 2012 - EURO HAIR" W STOLICY

Vision Look w Poznaniu

W dniach od 17 do 18 marca 2012r. odbyły się targi fryzjersko-kosmetyczne w Poznaniu, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Naszymi opiekunami były Panie: Aneta Sakowska i Magdalena Wojtaszek- Hudzik. Program obejmował wiele ciekawych nowości z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki. Między innymi mogliśmy zobaczyć mistrzostwa w zdobieniu paznokci, najnowsze trendy makijażu, przedłużanie włosów, mistrzostwa fryzjerstwa polskiego. Zawody te  przyciągnęły fryzjerów i manicurzystki z całej Polski oraz z Ukrainy i Niemiec. Wśród wystawców zaprezentowały się również firmy zagraniczne m.in. z Japonii. Uczestnicy targów z chęcią korzystali z darmowych usług proponowanych przez wystawców. Targi te to także dobra okazja do skorzystania z ogromnych promocji i zakupu sprzętu fryzjerskiego czy kosmetyków niezbędnych w zawodzie. Oczywiście każdy z nas mógł zapoznać się z najnowszymi technikami i trendami w strzyżeniu oraz upinaniu koków. Fryzury wychodzące spod rąk mistrzów były zniewalające.
Jedną z atrakcji wyjazdu był również pobyt w centrum Poznania. Mogłyśmy zwiedzić jego rynek, centrum miasta oraz pokrążyć po jego pięknych ulicach.


Opracowały: Aneta Karwowska, Katarzyna Janusz

VI MISTRZOSTWA FRYZJERSTWA ZSM W UPIĘCIACH AWANGARDOWYCH

Dnia 9 marca 2012 r. w auli naszej szkoły odbył się po raz szósty konkurs fryzjerski w kategorii upięcia awangardowe. 37 uczestników z technikum usług fryzjerskich i zasadniczej szkoły zawodowej, miało do wykonania w czasie 60 minut własną, niepowtarzalną i wyjątkową propozycję fryzury kreatywnej – awangardowej. Każdy uczeń miał wcześniej przygotować według własnego pomysłu charakteryzację modelki - makijaż i ubiór.

 

Celem konkursu było współzawodnictwo i konfrontacja umiejętności zawodowych na poszczególnych poziomach klasowych, jak również rozwijanie umiejętności i>  kreatywności uczniów. Ponadto stanowił on eliminację do konkursu wojewódzkiego „Trzecich Podkarpackich Mistrzostw Upięć Adeptów Fryzjerstwa” którego organizatorem jest nasza szkoła.

 

Konkurs cechowała indywidualność oraz bardzo wysoki poziom uczestników.

 

 

Artyzm wykonany przez uczestników był oceniany przez nauczycieli w składzie: P. Bożena Hałucha, P. Marta Mucha i P. Daniel Prokopik, oraz  uczniów w składzie: Michał Niemiec, Paulina Gunia, Małgorzata Mroczkowska i Joanna Nabożna.

 

 

Więcej: VI MISTRZOSTWA FRYZJERSTWA ZSM W UPIĘCIACH AWANGARDOWYCH

STRZYŻENIE I KOLORYZACJA Z UNIĄ

 

W okresie ferii zimowych grupa 20 uczniów technikum usług fryzjerskich z klas trzecich naszej szkoły, uczestniczyła w ramach projektu: "Szkoła wysokich lotów - praktyki zawodowe młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie" w praktykach uczniowskich. Szkolenie branży fryzjerskiej odbyło się w „Akademii rozwoju AFK” w Gorlicach. Wysoki poziom szkolenia, profesjonalna kadra edukatorów i trenerów fascynowały i motywowały beneficjentów do podnoszenia własnych umiejętności zawodowych na zaawansowanym szczeblu - ponadstandardowym.

 

Szkolenie obejmowało następującą tematykę:

    Obsługa klienta – edukator „Nowe trendy” Izabela Krzyszycha

   Koloryzacja – szkoleniowiec marki „Matrix” Marta Żelazo

   Strzyżenie – szkoleniowiec „Akademii Berendowicz & Kublin” Paweł Nabraniak

 

 

 

 

Więcej: STRZYŻENIE I KOLORYZACJA Z UNIĄ

„ Mistrz grzebienia – Vidal Sassoon”

Konkurs fryzjerski został przeprowadzony  20.XII.2011r. a wyniki jego są następujące:

                    

                     I miejsce:
                     Lucyna Bęben kl. II fz
                     Gabriela Cisło kl. I ft

                     II miejsce:
                     Paulina Stochła kl. I ft

                     III miejsce:
                     Agnieszka Tendelska II ft

 

 

 

Więcej: „ Mistrz grzebienia – Vidal Sassoon”

Spotkanie z mieszkańcami DPS dla Kombatantów


W ramach prac na rzecz społeczeństwa 22 grudnia 2011 r. uczennice kl. IV gt Aneta Karwowska i Katarzyna Janusz, kontynuując  współpracę z DPS-em wykonywały zabiegi strzyżenia wśród mieszkańców. Spotkało się to jak zawsze z wielką radością i wdzięcznością tych osób.

Bardzo dziękuję uczennicom, że dzieląc się swoimi umiejętnościami, służą pomocą drugiemu człowiekowi.   
 

Ewa Tomza
 

PRACOWNIA FRYZJERSKA ZAPRASZA

 

 

 

 

ZAPRASZAMY UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH, PONADGIMNAZJALNYCH
I NAUCZYCIELI

NA USŁUGI – KONSULTACJE
KTÓRE WYKONUJĄ
UCZNIOWIE KLAS TRZECICH
TECHNIKUM USŁUG FRYZJERSKICH
POD NADZOREM NAUCZYCIELIWięcej: PRACOWNIA FRYZJERSKA ZAPRASZA

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!