Wydarzenia fryzjerskie

Młodzi fryzjerzy o wielkim sercu

 

Artykuł zaczerpnięty ze strony:

http://supernowosci24.pl/mlodzi-fryzjerzy-o-wielkim-sercu

 

AKCJA "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

W ZSM od 6 grudnia trwa akcja "W Mikołajki podaruj kawałek siebie". Już kilka uczennic naszej szkoły, między innymi Wiktoria Szylar z 1ft i Urszula Grobelna z 2ft, zdecydowało się ostrzyc swoje piękne, długie włosy, celem przeznaczenia ich na peruki dla dzieci po chemioterapii i poszkodowanych w wypadkach. Metamorfoz dokonały uczennice klas trzecich w pracowni ZSM.

 

Oto wypowiedź jednej z uczennic uczestniczących w akcji:

 

„Kiedy dowiedziałam się, że nasza szkoła została oficjalnym partnerem Fundacji "WeGirls" szybko podjęłam decyzję o oddaniu moich włosów. Od dawna przymierzałam się do zmiany fryzury, ale brakowało mi impulsu. Włosy są, moim zdaniem, ważnym atrybutem dziewczyny, ale ja chciałam pomóc, więc bez żalu zdecydowałam się oddać je małym pacjentom szpitala. Cieszę się ,że mogłam to zrobić dla jakiegoś potrzebującego dziecka ,do którego ta peruka trafi. Uważam, że dzieci walczące o życie to mali bohaterowie i zasługują na szacunek i pomoc. Ja pomogłam, tak jak umiałam i potrafiłam. Dla darczyńców takich jak ja, jest to również okazja do zmiany wizerunku. Z przyjemnością w przyszłości oddam kolejny kawałek siebie, bo przecież włosy szybko rosną :) Warto czynić dobro, nawet takim małym gestem - do czego wszystkich gorąco namawiam:)

 

Ula Grobelna 2ft

 

 

 

Więcej: AKCJA "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

"Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair" Katowice 2016

 

 

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, a także absolwenci wraz z nauczycielami, uczestniczyli w największych targach fryzjersko- kosmetycznych "Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair", które odbyły się 27 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Co roku z tysiącami sympatyków Festiwalu- miłośnikami fryzjerstwa - spotykają się tam najważniejsze postacie z branży. Aktywni fryzjerzy, styliści, artyści światowego formatu, mistrzowie i uczniowie…

W tym roku uczestnicy targów mogli zobaczyć m.in. najnowsze trendy we fryzjerstwie, makijażu i stylizacji paznokci, nowoczesne i innowacyjne zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała, a także przedłużanie rzęs. Podczas targów odbywało się wiele konkursów o zasięgu międzynarodowym z dziedzin :fryzjerstwa, make-up i kunsztu zdobienia paznokci, a także wybory Miss Śląska.

 

 

Wisienką na torcie okazały się pokazy światowego fryzjerstwa m.in. Mistrzów Świata (Seul 2016) MARTY ROBAK I BŁAŻEJA ADAMUS oraz Barber Garage. Imprezę poprowadził Krzysztof Ibisz a naszym aparatom nie umknęły też znani i lubiani m.in. Rafał Maślak, Natalia Siwiec, Wróblewski oraz duet Wierzbicki i Schmidt.

Targi to świetny sposób na poznanie osób, które dzielą naszą pasję oraz możliwość przetestowania nowych kosmetyków, które chcielibyśmy stosować. Ponad 500 stoisk branżowych dało nam ogromne możliwości na poszerzanie wiedzy. Był oczywiście także czas na zakupy. Uczniowie naszej szkoły wrócili zachwyceni, każdy znalazł coś dla siebie i na pewno sporo się nauczył. Wielu z nas zadeklarowało swój udział w przyszłorocznych targach.

 

Marysia Makarska - klasa2ft

 

 

Więcej: "Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair" Katowice 2016

TARGI HAIR FAIR W KATOWICACH

Jak co roku zapraszamy do udziału w Targach Fryzjersko - Kosmetycznych „FESTIWAL FRYZJERSTWA HAIR FAIR”, które odbędą się w dniach 26-27 listopada 2016 r. w Katowicach.

W programie między innymi:

 • mnóstwo pokazów;
 • nowości fryzjersko-kosmetyczne;
 • konkursy;
 • prezentacja stoisk handlowych;
 • obecność gwiazd z dziedziny fryzjerstwa i mody.

Organizujemy wspólny wyjazd na targi dnia 27 listopada 2016 r.
Wszystkich zainteresowanych informujemy że zgłoszenia przyjmują nauczyciele pracowni fryzjerskiej oraz Pani Marta Mucha - od września do października 2016 r.

 

Koszt wyjazdu obejmuje :

 • bilety wstępu na targi (niedziela) - 20zł/ulgowy;                     
 • dojazd (Rzeszów-Katowice-Rzeszów) – 80zł/os. (neobus)

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W  TARGACH!

Szczegółowe informacje: www.festiwalfryzjerski.pl

 


Elitarne szkolenie z zakresu modnych strzyżeń

W niedzielę 17.04.2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami wybrało się do Hotelu Hilton na elitarne szkolenie z zakresu modnych strzyżeń, prowadzone przez stylistę Sławomira Kublina z Akademii Berendowicz & Kublin.

Kolekcja, którą przedstawiono nosi nazwę "Sweet Dreams" czyli "Słodkie marzenia". Prezentacja obejmowała naukę dodawania objętości włosom poprzez strzyżenie i modną koloryzację. Pan Kublin cierpliwie odpowiadał na nasze dociekliwe pytania, rozdawał autografy i pozował z nami do zdjęć. W przerwie mieliśmy możliwość zakupu branżowego pisma "Kurier Fryzjerski". Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, co rozbudziło w nas chęć do dalszego rozwijania pasji.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia.

 

Gabriela Gaweł 2ft

 


 

 

 

Więcej: Elitarne szkolenie z zakresu modnych strzyżeń

X Mistrzostwa Fryzjerstwa ZSM

kobieta 2016

 

Wielkie emocje już za nami! Miniony czwartek - 17 marca 2016, należał do  uczniów tego wspaniałego zawodu. W auli szkoły gorąco było już od samego rana! Przygotowania do konkursu trwały już duuużo wcześniej aby pochwalić się pomysłowością i kreatywnością wśród kolegów i koleżanek.

To już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Fryzjerstwa ZSM. Tematem tegorocznego konkursu była "Kobieta 2016". Uczestnicy mieli do wykonania w czasie 100 minut fryzurę zgodną z tematem oraz ogólną charakteryzację modelki.

Ocenie jury podlegał efekt końcowy fryzury (pomysłowość i kreatywność) oraz pełny wizerunek modelki (fryzura, makijaż i ubiór).

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i kreatywności uczniów klas o profilu fryzjerskim a także współzawodnictwo i konfrontacja umiejętności zawodowych, przygotowujących do udziału w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Konkurs o Tytuł Mistrza ZSM rozstrzygnięty został po gorącej dyskusji Jury.

 

Podium naszej szkoły w X MISTRZOSTWACH FRYZJERSTWA ZSM zajmują:

 • Antas Sylwia z kl. III fbt  - mistrz ZSM
 • Katarzyna Skwierz z kl. II ft - wicemistrz ZSM
 • Sylwia Wilk z kl. I ft – wyróżnienie

IMG 1549

 

Więcej: X Mistrzostwa Fryzjerstwa ZSM

I miejsce dla Eweliny Chmiel

 IMG 3993

 

8 lutego 2016r. w ZSP nr1 w Tarnobrzegu został zorganizowany I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski. Hasłem przewodnim konkursu były "Inspiracje ślubne". W konkursie uczestniczyło 19 reprezentantów z ośmiu szkół z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3ft: Ewelina Chmiel i Marlena Marszałek. Fryzury były wykonywane na modelkach wcześniej odpowiednio przygotowanych: strój i makijaż ślubny zgodny z tematem konkursu.

 

Uczestników oceniała komisja sędziowska w składzie:

 • przewodniczący: Dyrektor ZSP nr1 w Tarnobrzegu Pan Piotr Wałcerz,
 • kierownik Cechu Rzemiosł Różnych w Tarnobrzegu Pani Danuta Dziadura,
 • mistrz fryzjerski i właściciel salonu fryzjerskiego - Profesjonalne Studio Fryzjerskie Piotr Przywara,
 • trzy wylosowane osoby spośród opiekunów uczestników konkursu a wśród nich Pani Marta Mucha.

Punktacji podlegała spójność fryzury z makijażem, kreacją i dodatkami, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury.

 

Szanowne Jury przyznało:

 

I miejsce - Ewelina Chmiel z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie (profesjonalny kufer fryzjerski z wyposażeniem)

 

IMG 4070 

Więcej: I miejsce dla Eweliny Chmiel

KONKURS FRYZJERSKI

IX MISTRZOSTWA FRYZJERSTWA ZSM

20 marca 2015 r. odbyła się dziewiąta już edycja szkolnego konkursu fryzjerskiego. Tematem tegorocznej imprezy były fryzury z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i „Pin up Girls”. W tym cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży konkursie z roku na rok zaskakuje coraz większa pomysłowość, kreatywność i fantazja uczestników.

Oceny prac dokonało Jury w składzie: nauczyciele: p. Bożena Hałucha, p. Daniel Prokopik oraz uczniowie: Iza Trybalska, Ewelina Chmiel i Klaudiusz Bobowski .
Kryteria oceniania obejmowały:

 • estetykę wykonania,
 • efekt końcowy fryzury,
 • pełny wizerunek – fryzura, makijaż i ubiór.

Wszyscy uczestnicy stworzyli wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję fryzury, makijażu oraz ubioru. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem i po podsumowaniu punktów ogłosiła zwycięzcę.

 

Podium naszej szkoły w IX MISTRZOSTWACH FRYZJERSTWA ZSM zajmują:

 • Monika Ziaja z kl. IV gt  - mistrz ZSM
 • Diana Jakubowska z kl. IV gt - wicemistrz ZSM
 • Agnieszka Babiarz z kl. I ft – wyróżnienie

 

 

Na poszczególnych poziomach klasowych wyniki przedstawiają się następująco:

 

Więcej: IX MISTRZOSTWA FRYZJERSTWA ZSM

PRACOWNIA FRYZJERSKA 2014

 

 

Targi Fryzjersko - Kosmetyczne w Sosnowcu

 

TARGI FRYZJERSKO - KOSMETYCZNE
W SOSNOWCU

Jak co roku braliśmy udziału w Targach Fryzjersko - Kosmetycznych „FESTIWAL FRYZJERSTWA”, który odbył się w dniach 15-16 listopada 2014 r. w Sosnowcu.W programie było między innymi:
- mnóstwo pokazów;
- nowości fryzjersko-kosmetyczne;
- konkursy;
- prezentacja stoisk handlowych;
- obecność gwiazd z dziedziny fryzjerstwa i mody.


Organizujemy wspólny wyjazd już na kolejne targi w 2015 r. Wszystkich zainteresowanych informujemy że zgłoszenia przymujemy w pracowni fryzjerskiej od września do października 2015 r.

 

Koszt wyjazdu obejmuje :

- bilety wstępu na targi (sobota i niedziela)-20zł/ulgowy;                      
- nocleg (schronisko dla młodzieży/hostel)-50/70zł;                                
- autokar w obie strony (przy ilości 50 uczestników) 55zł; lub bus (przy ilości 23 uczestników) 70zł.


Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli w pracowni fryzjerskiej .

 


ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W  KOLEJNYCH TARGACH!

 

Szczegółowe informacje: www.festiwalfryzjerski.pl

 


Więcej: Targi Fryzjersko - Kosmetyczne w Sosnowcu

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!