Wydarzenia fryzjerskie

KEMON Partnerem Pracowni fryzjerskiej

 

Firma Kemon stała się Partnerem Pracowni fryzjerskiej. Dzięki tej współpracy pracownia została doposażona w produkty techniczne, do stylizacji i pielęgnacji włosów.
Przez lata firma Kemon osiągając coraz wyższe standardy pracy,  a także coraz lepszą jakość oraz wydajności produktów, przyczyniła się do zachowania równowagi w rozwoju środowiska. Dzięki pracy wielu ludzi uzyskała certyfikaty świadczące o zachowaniu odpowiednich standardów pracy oraz jakości usług fryzjerskich. Certyfikaty te są przyznawane przez niezależne instytucje i uznane zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Jest nam niezmiernie miło że przyszli adepci sztuki fryzjerskiej mogą zdobywać doświadczenie stosując profesjonalne kosmetyki wiodącej marki.
Dziękujemy również firmie Paul Ferro i Panu Prezesowi Pawłowi Żelazo za włączenie się w rozwój przyszłych talentów fryzjerstwa.

 

www.kemon.pl

 

Technik usług fryzjerskich

Paweł Żelazo

Rozpoczynamy szkolenia fryzjerskie

Akademia F M Żelazo

 

Już 7 maja 2018 r. uczniowie technikum usług fryzjerskich rozpoczynają kurs pn. "Innowacyjne techniki w branży fryzjerskiej", w ramach projektu: " Rzeszowskie szkoły otwarte na rynek pracy".

Szkolenia prowadzone będą przez właścicielkę Akademii Fryzjerstwa - Martę Żelazo, która pracuje w branży od kilkunastu lat. Jest edukatorem firmy MATRIX, uczestniczy w ogólnopolskich projektach i pokazach fryzjerskich.

 

Program szkoleń obejmuje:

  • projektowanie fryzur – rysunki techniczne wraz z przebiegiem wykonania,
  • pielęgnację włosów,
  • upięcia / stylizację,
  • strzyżenie damskie i męskie,
  • koloryzację,
  • innowacje we fryzjerstwie.

Wszyskim uczestnikom życzymy sukcesów w zgłębianiu sztuki fryzjerskiej.

 

Innowacje we fryzjerstwie

Projektowanie fryzur – rysunki techniczne wraz z przebiegiem wykonania.

Pielęgnacja.
Upięcia/stylizacja.

Strzyżenie damskie i męskie.

Koloryzacja.
Innowacje we fryzjerstwie.

Najnowsze współczesne techniki fryzjerskie z zakresu koloryzacji, strzyżeń, stylizacji (upięć), pielęgnacji i przedłużania.

Praktyki zawodowe techników usług fryzjerskich

 

sesja

 

Uczniowie klasy trzeciej i czwatej technikum usług fryzjerskich, doskonalą swoje umiejętnośći i poszerzają swoją wiedzę w trakcie praktyk i zajęć przktycznych w renomowanych salonach fryzjerskich na terenie naszego miasta i nie tylko.

Głównym celem jest zdobycie pełnych kompetencji do wykonywania zawodu technika fryzjerstwa i udoskonalenie relacji klient - fryzjer.

Ponadto uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach prowadzonych i finansowanych przez salony fryzjerskie. W tym roku została zorganizowana również profesjonalna sesja zdjęciowa z udzialem naszych uczennic, które to same wykonały fryzury i makijaże pod okoiem stylisty Pani Urszuli Chorążykiewicz z salonu "DIUNA" w Rzeszowie.

Bardzo cieszy nas fakt zaangażowania młodzieży w wielu formach rozwoju zawodowego.

 

sesja2

PRACA DLA ABSOLWENTÓW ZSM


 

Firma REBELL z Rzeszowa prowadzi nabór na wolne stanowiska pracy
dla techników usług fryzjerskich.

 

 Zachęcamy

Uczniów i Absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie do złożenia CV.

 

Szczegółowe informacje:

pobierz >

Nowy wymiar Pracowni Fryzjerskiej

assd4

 

Wraz z rozpoczęciem współpracy z Panem Pawłem Żelazo, właścicielem i głównym stylistą marki Paul Ferro w Rzeszowie, pracownia fryzjerska zyskała zupełnie nowy wymiar w świecie profesjonalnego fryzjerstwa. Wyposażenie pracowni wzbogaciło się o profesjonalne produkty do koloryzacji włosów firmy KEMON.

 

Możemy się pochwalić, że nasza pracownia poza tym, iż spełnia odpowiednie standardy określone w podstawie programowej dla zawodu Technik Usług Fryzjerskich i jest dostosowana do potrzeb rynku pracy, posiada profesjonalne produkty, co z pewnością pomoże przyszłym adeptom sztuki fryzjerskiej lepiej przygotować się do pracy zawodowej.

 

Mieliśmy również przyjemność spotkać się z Panem Pawłem w Akademii Paul Ferro gdzie uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w pokazie szkoleniowym.

 

Na decyzję wyboru szkoły wpływają różne czynniki. Z pewnością jednym z nich jest wyposażenie sal lekcyjnych i pracowni w odpowiednie instrumentarium. Pracownia w której nasi uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną, wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt ale ma również to, czego próżno szukać wokoło, mamy Przyjaciela Stylistę i Trenera marki Paul Ferro Pana Pawła Żelazo, który z wielkim zaangażowaniem włącza nas w świat zawodowego fryzjerstwa. Mamy nadzieję, że osoby niezdecydowane zachęci to i przekona do podjęcia kształcenia w naszej szkole, bo warto... .

 

Foto Pawła

ZAPRASZAMY DO PRACOWNI FRYZJERSKIEJ

 

Uczniowie klasy 3ft zapraszają wszystkich, którzy chcą być modelami na darmowe wykonywanie zabiegów fryzjerskich tj. strzyżenie męskie, strzyżenie damskie (klasyczne i wellness), pielęgnacja włosów z użyciem nowoczesnych aparatów, modelowanie i formowanie fryzur damskich oraz rozjaśnianie i barwienie włosów.
Koszt zabiegu to tylko zwrot za zużyte materiały tj. ręcznik, szampon, maska itd. czyli kilka złotych.
Z uwagi na konieczność precyzyjnego wykonywania zadań pod kątem zbliżającego się  egzaminu zawodowego i małe doświadczenie czas zabiegu należy liczyć podwójnie. Zabiegi wykonywane są pod okiem nauczycieli (fryzjerów).

Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu z nauczycielem pracowni fryzjerskiej lub koleżanką / kolegą z kl.3 ft.

 

Podajemy godziny naszych zajęć:
Poniedziałek: 8.00 - 11.15 i 13.20 - 16.00                                              
Środa: 8.00 - 11.15    
Piątek: 13.20 - 16.00

 

Serdecznie zapraszamy!!!

Sztuka fryzjerska

24 lutego nasze uczennice Sylwia Wilk i Paulina Pietrucha z klasy II ft pokazały swoje umiejętności podczas międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego "WENECKI BAL,WENECKA NOC" zorganizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. Fantazja i kunsztowna praca naszych uczennic pozwoliły nam przenieść się w inną epokę. Próby odtworzenia przez nasze uczennice charakterystycznego STYLU ROKOKO i BIEDERMAIER bardzo podniosły poprzeczkę w konkursowej rywalizacji. Szczegóły typowe dla epoki dały się zauważyć nie tylko we fryzurach, ale również w ubiorze i makijażu modelek.

 

Czy naszym uczennicom udało się przenieść jury i publiczność na wenecki bal? - Zobaczcie galerię i oceńcie sami.

 

Bożena Hałucha

 

 

 

 

 

Młodzi fryzjerzy o wielkim sercu

 

Artykuł zaczerpnięty ze strony:

http://supernowosci24.pl/mlodzi-fryzjerzy-o-wielkim-sercu

 

AKCJA "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

W ZSM od 6 grudnia trwa akcja "W Mikołajki podaruj kawałek siebie". Już kilka uczennic naszej szkoły, między innymi Wiktoria Szylar z 1ft i Urszula Grobelna z 2ft, zdecydowało się ostrzyc swoje piękne, długie włosy, celem przeznaczenia ich na peruki dla dzieci po chemioterapii i poszkodowanych w wypadkach. Metamorfoz dokonały uczennice klas trzecich w pracowni ZSM.

 

Oto wypowiedź jednej z uczennic uczestniczących w akcji:

 

„Kiedy dowiedziałam się, że nasza szkoła została oficjalnym partnerem Fundacji "WeGirls" szybko podjęłam decyzję o oddaniu moich włosów. Od dawna przymierzałam się do zmiany fryzury, ale brakowało mi impulsu. Włosy są, moim zdaniem, ważnym atrybutem dziewczyny, ale ja chciałam pomóc, więc bez żalu zdecydowałam się oddać je małym pacjentom szpitala. Cieszę się ,że mogłam to zrobić dla jakiegoś potrzebującego dziecka ,do którego ta peruka trafi. Uważam, że dzieci walczące o życie to mali bohaterowie i zasługują na szacunek i pomoc. Ja pomogłam, tak jak umiałam i potrafiłam. Dla darczyńców takich jak ja, jest to również okazja do zmiany wizerunku. Z przyjemnością w przyszłości oddam kolejny kawałek siebie, bo przecież włosy szybko rosną :) Warto czynić dobro, nawet takim małym gestem - do czego wszystkich gorąco namawiam:)

 

Ula Grobelna 2ft

 

 

 

Więcej: AKCJA "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

"Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair" Katowice 2016

 

 

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, a także absolwenci wraz z nauczycielami, uczestniczyli w największych targach fryzjersko- kosmetycznych "Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair", które odbyły się 27 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Co roku z tysiącami sympatyków Festiwalu- miłośnikami fryzjerstwa - spotykają się tam najważniejsze postacie z branży. Aktywni fryzjerzy, styliści, artyści światowego formatu, mistrzowie i uczniowie…

W tym roku uczestnicy targów mogli zobaczyć m.in. najnowsze trendy we fryzjerstwie, makijażu i stylizacji paznokci, nowoczesne i innowacyjne zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała, a także przedłużanie rzęs. Podczas targów odbywało się wiele konkursów o zasięgu międzynarodowym z dziedzin :fryzjerstwa, make-up i kunsztu zdobienia paznokci, a także wybory Miss Śląska.

 

 

Wisienką na torcie okazały się pokazy światowego fryzjerstwa m.in. Mistrzów Świata (Seul 2016) MARTY ROBAK I BŁAŻEJA ADAMUS oraz Barber Garage. Imprezę poprowadził Krzysztof Ibisz a naszym aparatom nie umknęły też znani i lubiani m.in. Rafał Maślak, Natalia Siwiec, Wróblewski oraz duet Wierzbicki i Schmidt.

Targi to świetny sposób na poznanie osób, które dzielą naszą pasję oraz możliwość przetestowania nowych kosmetyków, które chcielibyśmy stosować. Ponad 500 stoisk branżowych dało nam ogromne możliwości na poszerzanie wiedzy. Był oczywiście także czas na zakupy. Uczniowie naszej szkoły wrócili zachwyceni, każdy znalazł coś dla siebie i na pewno sporo się nauczył. Wielu z nas zadeklarowało swój udział w przyszłorocznych targach.

 

Marysia Makarska - klasa2ft

 

 

Więcej: "Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair" Katowice 2016

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!