XVI RDKS

 

XVI Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej

W dniach od 27 do 29 października 2008 r. odbyły się XVI Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej organizowane przez pedagogów i młodzież z III LO im. C. K. Norwida w Rzeszowie, wspierane przez licznych sponsorów i objęte patronatem przez Prezydenta miasta.

W ramach tegorocznej edycji młodzież ucząca się w klasach III gimnazjów i szkołach ponadgimnazjalnych Podkarpacia mogła spróbować swoich sił w 6 konkursach: literackim, aktorskim „Monodram”, plastycznym „Ściana”, wokalnym „Piosenki z tekstem”, dziennikarskim i fotograficznym.

Uczniowie ZSM im. gen. Władysława Andersa pod opieką pani Kingi Lizak i pani Barbary Popieluch wzięli udział aż w 4 spośród wymienionych konkursów. Największy sukces odniosła Magdalena Kuczyńska z kl. IV gt , której zdjęcie przedstawiające małą baletnicę zostało ocenione najwyżej spośród prac nadesłanych przez młodzież i zwyciężyło w konkursie fotograficznym.

Na konkursie literackim swoje wiersze prezentowały uczennice: Karolina Etgens z kl. IV ht, Józefina Bachórz z kl. II ft i Magdalena Kucab z kl. II gt, w konkursie „Monodram” wzięła udział Eunika Pareniak z kl. II gt brawurowo recytując „Uwiedzioną” Tadeusza Boya Żeleńskiego, a w konkursie „Piosenki z tekstem” reprezentowała nas Małgorzata Chruściel również z kl. II gt, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Krystyny Prońko „Uratuj mnie, uratuj siebie”.

W tych konkurencjach reprezentantki naszej szkoły nie zostały jednak zauważone przez jury RDKS-u.

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!