III PODKARPACKIE MISTRZOSTWA UPIĘĆ ADEPTÓW FRYZJERSTWA

 

Kolejna edycja konkursu fryzjerskiego skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia już za nami. Organizatorem był Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, a współorganizatorami byli: Firma handlowa AFK – dystrybutor marki Matrix, Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie, oraz Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Patronat imprezy objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Patroni medialni: Gazeta codzienna Nowiny, nowiny24.Do konkursu zgłosiły się szkoły z terenu naszego województwa (Sędziszów Małopolski, Rzeszów, Sanok, Tarnobrzeg, Łańcut, Radomyśl Wielki, Przemyśl, Mielec, Krosno, Trzciana). 27 uczestników miało do wykonania fryzurę kreatywną na główce treningowej w temacie: ”Gwiazdy z czerwonego dywanu”. Czas jednej godziny przeznaczony był na stworzenie z włosów fantazyjnej fryzury z kunsztem gwiazdy. Zaskakujące efekty końcowe i zdecydowanie wysoki poziom przygotowania uczestników, obok zachwytu publiczności przysporzył wiele pracy komisji oceniającej, gdyż wskazanie tej naj... nie było prostym zadaniem. Ocenie podlegał całokształt pracy wraz z mottem.

 

DSC 0359 

 


Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i kreatywności uczniów klas o profilu fryzjerskim. Również współzawodnictwo i konfrontacja umiejętności zawodowych, przygotowujących do udziału w konkursach Ogólnopolskich i Międzynarodowych.
Jakoby fryzjerstwo jest nie tylko rzemiosłem ale i swoistego rodzaju sztuką całość przygotowanej kompozycji czyli: fryzury, makijażu, ubioru popiersia i motta przewodniego była poddana ocenie Jury i publiczności. Wśród oceniających głosy były podzielone.

Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięskie podium:
I miejsce zajęła Gabriela Stępień z Zespołu Szkół ZDZ w Rzeszowie.
II miejsce zajęła Klaudia Gil z Zespołu Szkół U-HiG w Przemyślu,
III miejsce zajęła Katarzyna Danys z Zespołu Szkół TW w Trzcianie.
 
Wyróżnienie otrzymali następujący uczestnicy konkursu:
Monika Ziaja z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie,
Mateusz Pałamarz z Zespołu Szkół TW w Trzcianie,
Ewelina Cwynar z Zespołu Szkół U-HiG w Przemyślu,
 
Nagrodę publiczności odebrała:
Agata Dziura z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

Fundatorami nagród byli:
Firma handlowa AFK – dystrybutor marki MATRIX, nagrodziła zwycięskie podium:
I miejsce - kufer fryzjerski z akcesoriami ,falownica babyliss
II miejsce - torba fryzjerska z akcesoriami ,prostownica do włosów
III miejsce - torba fryzjerska z akcesoriami ,nożyczki Jaguar
Wyróżnienie - Przybornik fryzjerski Jaguar i nożyczki Jaguar
oraz każdego uczestnika cennymi zestawem kosmetyków firmy Matrix.
Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych wręczył wyjątkowe szklane medale dla podium, trzech wyróżnionych miejsc i  nagrody publiczności, ufundował najnowszy podręcznik branżowy dla wyróżnionego uczestnika i nagrody publiczności.
Izba rzemieślnicza ufundowała główkę treningową z statywem dla wyróżnionego uczestnika.
Serdecznie dziękujemy za ufundowane nagrody.
 

 DSC 0421

 


Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom: dyrektorom zaprzyjaźnionych szkół, właścicielom salonów fryzjerskich w Rzeszowie, opiekunom uczestników, nauczycielom, uczniowom szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych.

Oprócz części konkursowej wszyscy mogli podziwiać talenty uczniów naszej szkoły, laureatów szkolnego konkursu „Mam talent”:

 • Asię Bąk z klasy I gt - żonglowanie pałeczkami mażoretkowymi,
 • Krzyśka Paśko z klasy 2 dt wraz z kolegą – beatbox,
 • oraz zaproszonych gości, słynną rzeszowską grupę taneczną Street Life Crew.

  Każdy kto skorzystał z zaproszenia na konkurs zabrał ze sobą bagaż wrażeń, emocji i doświadczeń.

  W imieniu organizatora i współorganizatorów dziękujemy za liczne przybycie i mamy nadzieję że spotkamy się znów już za rok.

  Raz jeszcze gratulacje dla zwycięzców i powodzenia w dalszych zmaganiach z sztuką fryzjerską.

  Pozdrawiamy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

DSC 0423
 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!