MŁODZIEŻ ZDOBYWA CERTYFIKATY

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

15-09-2011

W ubiegłym roku szkolnym 41 uczennic i uczniów naszej szkoły ukończyło praktyki zawodowe w ramach projektu „Szkoła wysokich lotów – praktyki zawodowe młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu było doskonalenie umiejętności zawodowych potwierdzone stosownymi certyfikatami.

 

Uczniowie  technikum  mechanicznego  odbywali  praktyki  na

WSK „PZL – Rzeszów”.

Miejscem szkoleń uczennic technikum usług fryzjerskich była Akademia Rozwoju  AFK w Gorlicach.


Wszyscy mieli okazję doskonalić umiejętności komunikacji zawodowej w języku angielskim podczas 60 godzin kursu językowego.

 

 

Obecni uczniowie klas czwartych technikum usług fryzjerskich 9 września br. na zakończenie projektu unijnego, który trwał w okresie roku szkolnego 2010/2011, zaprezentowali w auli szkoły swoje umiejętności zawodowe. Koleżanki i koledzy z młodszych klas przyglądali się z zachwytem umiejętnościom zdobytym w czasie trwania tychże praktyk. Wysoki poziom szkolenia zapewniła profesjonalna kadra trenerska, której przewodniczyła Pani Marta Żelazo – trener, stylista marki MATRIX. Szkolenia obejmowały tematykę strzyżeń, koloryzacji, odbarwiania włosów i upięć. W przeciągu 10 dni pod okiem profesjonalistów zdecydowanie można było podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a tym samym bardziej uwierzyć w własne możliwości. Każdy z uczestników miał zagwarantowany nocleg, „królewskie” wyżywienie i atrakcje w wolnym czasie jak basen, łyżwy, spacery, dancingi i inne również ciekawe zajęcia – zapytajcie ich sami :))). Jako nagrodę na koniec uczestnictwa w projekcie uczniowie otrzymali profesjonalne nożyczki, główkę treningową, różnego rodzaju przybory, a dodatkowo dwie wybrane przez trenera szkolenia uczestniczki otrzymały profesjonalną suszarkę i prostownicę.

Oficjalne zakończenie praktyk i wręczenie certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności, odbyło się w obecności: Pana Jerzego Biełousa – właściciela „Centrum rozwoju AFK”, dyrektora ZSM Pana Mariusza Kapicy, trenera uczniów Pani Marty Żelazo, kierownika projektu Pana Adama Dytko, opiekunów grup oraz wspaniałej młodzieży z naszej szkoły.

Posiadaczom certyfikatu, zdobytego w trakcie trwania nauki zawodu, życzymy odważniejszego wejścia w wielki świat sztuki fryzjerskiej, dalszych sukcesów, a przede wszystkim jak najlepiej zdanego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.


Praktyki zawodowe dla mechaników.

Praktyki odbyło 20 uczniów z klas trzecich technikum mechanicznego, w okresie od 13 czerwca do 12 lipca 2011 r.  Każdy praktykant miał przydzielonego instruktora, który wdrażał go w system produkcyjny zakładu. Uczniowie mieli możliwość czynnego uczestniczenia w procesie produkcyjnym. Po kilku dniach samodzielnie (pod bacznym okiem instruktora) wykonywali części na obrabiarkach sterowanych numerycznie.
Wszyscy otrzymali bezpłatnie wysokiej klasy ubrania robocze, obiady na stołówce zakładowej oraz zwrot kosztów dojazdu. Nasi młodzi mechanicy zgodnie podkreślali że największą atrakcją była możliwość samodzielnej pracy na wysokiej klasy maszynach oraz … smaczne posiłki :))).
Na zakończenie praktyk, po pomyślnym zaliczeniu egzaminów uczniowie uzyskali stosowne certyfikaty poświadczające zdobycie przez nich umiejętności obsługi obrabiarek CNC.  W nagrodę otrzymali specjalistyczna wiertarkę firmy BOSH.W bieżącym roku szkolnym projekt będzie kontynuowany.


Zapraszamy do udziału w projekcie i zdobywania kwalifikacji zawodowych już w trakcie trwania nauki.

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!