X ŚLĄSKI FESTIWAL

 

W dniach od 20 do 21 października 2010 r. w katowickim Spodku odbył się X Śląski Festiwal Fryzjersko-Kosmetyczny. Począwszy od sceny głównej,  na której królowały fryzury, makijaże i pokazy, można było zwiedzić znajdujące się dookoła aleje stoisk. Wystawcy zaprezentowali ogromną ofertę zarówno produktów, jak i innowacji branżowych, z którymi mogli się zapoznać przyszli adepci sztuki fryzjerskiej. W pokazach zespołów instruktorów brały udział szkoły fryzjerskie z całej Polski. Pokazom i konkursom uczniowskim przyglądali się uczniowie  naszej szkoły. Ponadto Zespół Szkół Mechanicznych w konkursach fryzjerskich reprezentowali  nasi uczniowie z klasy II FT :
1.    Katarzyna Wnęk
2.    Wioletta Kołodziej
3.    Agata Dziura
4.    Michał Niemiec

Była to najmłodsza grupa uczestników, co wyróżniało ich spośród wszystkich. Nasi uczniowie - reprezentanci tym bardziej zasługują na pochwałę i gratulacje. Mimo że nie zajęli miejsca na podium ten "szlif" na pewno zaowocuje w przyszłości.

 

Wielkimi postaciami Światowego Fryzjerstwa prezętujacymi swoje trendy i nowości byli : Didier Mattelini, Andrzej Matacki i Joanna Zaremba.
Wyjątkowo ciekawy program prezentacji na scenie głównej trzymał cały dzień.

 Opracowanie: Monika Krużel  kl. IIIFt
Daniel Prokopik

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!