OLIMPIADA WIEDZY O WYNALAZCZOŚCI 2010

 

 

 

Marcin Magryś najlepszy w Polsce !!!

 

 

 

 

W dniach 1-2 czerwca 2010r uczniowie klasy 3lt: Marcin Magryś , Tomasz Rajzer i Marcin Kuźniar uczestniczyli w finale ogólnopolskim XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, który w tym roku odbył się w Chełmie. Organizatorem Olimpiady jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W wyniku przeprowadzonych 1 czerwca pisemnych eliminacji,  nasi reprezentanci awansowali do ścisłego finału. Każdy z 15 uczestników tego finału odpowiadał na pytania jury Olimpiady w obecności licznie zgromadzonej widowni, dotyczące prawa własności przemysłowej, ochrony wynalazków, wzorów użytkowych i znaków towarowych oraz historii wynalazków.
Po niezwykle emocjonującej walce nasi uczniowie osiągnęli ogromny sukces:
 
Marcin Magryś zajął I miejsce ,Tomasz Rajzer IV, a Marcin Kuźniar VII miejsce.
 
Znakomite wyniki indywidualne przełożyły się na klasyfikację drużynową, w której nasi uczniowie reprezentujący Okręg Rzeszów okazali się bezkonkurencyjni zdobywając I miejsce wśród 24 okręgów z całej Polski.
 
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów , dyplomów i cennych nagród rzeczowych. Status laureata daje naszym uczniom możliwość podjęcia studiów na większości uczelni technicznych w kraju bez procedury rekrutacyjnej oraz zwolnienie z części teoretycznej Egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z maksymalnym wynikiem punktowym. Serdecznie gratulujemy !!!
 
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował mgr inż. Adam Dytko, który był również opiekunem reprezentacji Okręgu Rzeszów.

 

WYNIKI

                               INDYWIDUALNIE

 

1.    Magryś Marcin (Rzeszów)          punktów:        103,5

2.     Gojdź Adrian (Szczecin)                 punktów:           99,5
3.     Bieleń Artur (Kraków)                    punktów:           98,0
4.     Rajzer Tomasz (Rzeszów)             punktów:           95,5
5.     Gargas Sebastian (Poznań)           punktów:            92,0
6.     Rychlewicz Michał (Łódź)              punktów:            88,0
 
 
 
                                DRUŻYNOWO
 
1.     Rzeszów            punktów:        169,5  
2.     Szczecin              punktów:          162,0
3.     Ostrów Wlkp.       punktów:          152,0
4.     Łódź                    punktów:          150,0
5.     Poznań                punktów:          148,0
6.     Kraków                punktów:          146,0

 

  

Zobacz również:

 

  • ZDJĘCIA:

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!