Gawęda o Bolesławie Prusie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

10-03-2021

9 marca uczennice klasy 4 ft wzięły udział w ciekawym spotkaniu online z dr hab. Joanną Rusin, pracownikiem naukowym i wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wykład dotyczył życia i twórczości wybitnego pisarza epoki pozytywizmu Bolesława Prusa. Prowadząca w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadała o wybranych etapach życia autora, wplatając w swoją prelekcję liczne ciekawostki i anegdoty. Słuchacze mieli także możliwość poznać mniej znane fakty z życia Bolesława Prusa, dowiedzieć się o jego fascynacji ówczesnymi nowinkami technicznymi. Ponieważ prowadząca opowiadała również o wybitnych powieściach, w tym także o „Lalce”, spotkanie było doskonałą formą powtórki przed maturą. Na zakończenie każdy zainteresowany mógł zadać pytanie na czacie i uzyskać wyczerpującą odpowiedź. Wydarzenie zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!