Spotkanie z pracownikiem rzeszowskiego schroniska “Kundelek"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

04-03-2021

26 lutego klasa 2hmg uczestniczyła w spotkaniu z panią Katarzyną Pokrzywą -pracownikiem rzeszowskiego schroniska "Kundelek". Placówka działa od 2005 roku, zamieszkują tam porzucone, zgubione, pokiereszowane przez los, młode i starsze psy i koty, ale też znajduje się miejsce dla innych zwierzaków. Pani Katarzyna uświadomiła uczniom jak ważny dla schroniska jest wolontariat, który wspiera stałych pracowników przy tak licznej gromadce zwierząt, które zostały przygarnięte do schroniska. Wolontariat polega zarówno na dbaniu o czystość kojców zwierząt, jak i na przyjemniejszych czynnościach, jak spacer czy zabawa z psem lub kotem. Natomiast, gdy ktoś nie ma czasu na wsparcie schroniska w formie wolontariatu, może wirtualnie adoptować zwierzaka, zasilić konto schroniska drobnym datkiem lub wziąć udział w akcji "Godzina z bezdomnym psem".

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wsparciem schroniska “Kundelek” szczegółowe informacje może znaleźć na stronie schroniska: www.kundelek.rsoz.org

 

Marlena Kucińska, 2hmg

 

 


 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!