UDZIAŁ APOLONII W X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Mimo trudnej sytuacji na świecie nasi uczniowie są aktywni. Pozostając w domach angażują się w konkursy, próbują swoich sił w różnych aspektach życia artystycznego. Uczennica klasy 1 as wzięła udział w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim. W ramach konkursu należało zredagować literacki sms w formie poezji lub prozy na 160 znaków pod hasłem Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Z pewnością nie było to łatwe zadanie. Patronat honorowy nad konkursem przyjęli: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty, Starosta Lubliniecki. Głównym celem tego przedsięwzięcia było wzbudzenie refleksji nad sobą i otaczającym światem, odkrycie wrażliwości, zachęcenie do formułowania sądów, opinii, ocen w literackiej, artystycznej formie. Mamy nadzieję, że Apolonia Wróbel swoim utworem skłoniła do refleksji związanych z życiem i jego wartościami. Doceniamy wysiłek oraz zaangażowanie Apolonii i życzymy sukcesu.

 

Grono Pedagogiczne ZSM

 

Konkursowy utwór publikujemy poniżej.

 

"Zagadkę życia odgadnę

znaleźć to, co kochamy,

czemu cali się oddamy.

Zmierzać do spełnienia marzeń,

mimo złych wydarzeń.

Zmierzać codziennie,

niech szczęście towarzyszy niezmiennie’"

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!