Warsztaty językowe "Wiedeń jako atrakcja turystyczna" w Bibliotece Austriackiej w Rzeszowie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

04-11-2019

W dniu 30 października 2019 roku klasa IV lt pod opieką pani Agaty Pawlak wzięła udział w zajęciach pod tytułem: „Wiedeń jako atrakcja turystyczna”. Wykład połączony z prezentacją multimedialną został przedstawiony przez panią Ewę Cwanek –  Florek pracownika Biblioteki Austriackiej w Rzeszowie. Podczas zajęć pani prowadząca przedstawiła nam najpopularniejsze atrakcje Wiednia, a były to m.in.: Pałac Schönbrunn (letnia rezydencja Habsburgów), Stephansdom - Katedra Świętego Szczepana (zabytkowa Katedra w stylu gotyckim mieszcząca się w centrum Wiednia), Ruprechtkirche – Kosciół Św. Ruperta (najstarszy kościół w Wiedniu w stylu romańskim), Prater (rozległy park z masą przestrzeni oraz park rozrywki z ponad 250 atrakcjami!), Stadtpark ze słynnym pomnikiem Straussa z 1925 roku, Hofburg (rezydencja cesarska Habsburgów) i wiele, wiele innych równie ciekawych miejsc. Wykład zawierał również informacje dotyczące historii powstania znanych obiektów, styli architektonicznych budowli, ale również kuchni stolicy Austrii. Nie zabrakło kilku osobistych refleksji pani prowadzącej, która miała okazję już kilkakrotnie odwiedzić Wiedeń. Zajęcia przyczyniły się do poszerzenia naszej wiedzy ogólnej na temat Austrii i jej stolicy, jak również wzbogaciły nasze słownictwo z zakresu języka niemieckiego. Podsumowaniem wyjścia był konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę, a uczniowie, którzy wykazali się najlepszym refleksem otrzymali nagrody. Naszym zdaniem takie lekcje powinny odbywać się częściej, nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na zdobycie wiedzy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze nie raz uczestniczyć w takim wydarzeniu.

 

Oskar Mokwa 4 lt

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!