Wycieczka do Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

15-10-2019

W dniu 09.09.2019r. odbyła się jednodniowa wycieczka uczniów ZSM do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele: pan Bogdan Czach, pan Maksymilian Sobczak i pani Natalia Bołba. W czasie wycieczki zapoznaliśmy się z konstrukcjami statków powietrznych i silników lotniczych z okresu I i II wojny światowej. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska jak wyglądają poszczególne części samolotów. Na koniec mieliśmy okazję wsiąść do prawdziwego kokpitu samolotu oraz skorzystać z profesjonalnego symulatora.
Po zakończeniu zwiedzania, w drodze powrotnej, odbył się konkurs z wiedzy jaką udało nam się zdobyć podczas wycieczki do muzeum. Nagrodami głównymi były modele samolotów oraz szybowiec do składnia. Ten wyjazd był ciekawą formą poszerzenia wiedzy o historii polskiego lotnictwa.

 

Uczestnicy wycieczki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!