PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

10-10-2019

27 września odbyła się pielgrzymka maturzystów ZSM na Jasną Górę. Pierwszym punktem programu była konferencja ks. Michała Domasika, który skupił się na fragmencie Ewangelii św. Mateusza o uzdrowieniu niewidomego żebraka Bartymeusza. Po konferencji uczestniczyliśmy w nabożeństwie pokutnym i adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie jego trwania wielu z nas skorzystało z sakramentu pokuty. Mszy św. przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W homilii podziękował nam maturzystom: „Wasza odpowiedź na zaproszenie katechetów i przyjazd tutaj już jest świadectwem dojrzałości. I choć nikt wam nie wręczy stosownych dokumentów, to przez sam udział w pielgrzymce zdajecie pozytywnie egzamin dojrzałości. Dziękuję za to świadectwo. Poczujmy się w tej wielkiej rzece młodych ludzi, którzy przybywają tutaj w określonymi celu, w związku z bliskim egzaminem maturalnym. Przybywacie, aby Matce Bożej powiedzieć, co jest treścią waszego życia; powiedzieć o tym szczególnym roku z maturą, wyborem studiów. Ogólnie chodzi o dobre wykorzystanie czasu, który szybko mija, jak ziarnka piasku w klepsydrze. Ważne, aby go nie zmarnować i dobrze przeżyć”. Ostatnim punktem programu był różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu.

Dziękujemy serdecznie księdzu Grzegorzowi Różyckiemu za zorganizowanie pielgrzymki, paniom: Kindze Lizak, Jolancie Nazarko, Joannie Cichoń, panom: Andrzejowi Frydrychowi i Krzysztofowi Mazurowi za opiekę nad nami, a także wspólną modlitwę w intencji naszej matury.

 

Wojtek i Marcin kl. IV mt

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!