IV edycja akcji "Jak nie czytam jak czytam"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

12-06-2019

"Jak nie czytam, jak czytam" to najpopularniejszy happening czytelniczy w Polsce, w którym co roku bierze udział ponad 2 000 placówek https://czytamy.org/mapa. Przedsięwzięcie powstało, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają więcej niż dorośli.

63% uczniów czyta w czasie wolnym, dorośli w badaniach Biblioteki Narodowej wypadają dużo gorzej. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami miejskimi i szkolnymi. Szczegóły znajdują się na stronie www.czytamy.org

Zespół Szkół Mechanicznych 7 czerwca już po raz kolejny przyłączył się do tej prostej i radosnej akcji promowania czytelnictwa poprzez rekord liczby osób czytających w jednym momencie.

Tym razem udaliśmy się na Bulwary nad Wisłokiem, aby pokazać uczniom nowe miejsca, w których miło jest oddać się lekturze. Widok dużej grupy młodzieży z książkami w rękach bardzo przyciągał wzrok. Nasi uczniowie wśród siedzących na ławeczkach nieczytających dorosłych wyglądali bardzo symbolicznie. Przełamywali krążący stereotyp, jakoby młodzi czytali mniej.

Serdecznie dziękujemy uczniom z klas : 1ht, 1bt, 1ft, 2ft, 3ft, 3dt, którzy włączyli się do akcji, oraz ich opiekunom.

Mamy nadzieję że poczucie uczestnictwa w niecodziennym, ogólnopolskim wydarzeniu jeszcze bardziej zmotywuje nas do czytania.

 

Bibliotekarze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!