Klasa 1mst na lotnisku w Jasionce

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

05-06-2019

29 maja 2019r. klasa 1 mst zwiedzała port lotniczy w Jasionce pod opieką pani Ewy Wojakowskiej i pana Dawida Grudzińskiego.

Podczas wizyty mogliśmy zobaczyć jak odbywa się odprawa pasażerów, zdawanie bagażu i kontrola osobista, lądowanie statku powietrznego i jego przygotowanie do lotu. Obejrzeliśmy rozładunek, załadunek, uzupełnienie paliwa oraz naładowanie akumulatorów do następnego lotu. Dowiedzieliśmy się także jak funkcjonuje lotnisko pod względem zabezpieczeń. Mieliśmy okazję na własnej skórze przekonać się o wysokiej jakości bezpieczeństwa. Zaprezentowano nam także wozy i zaopatrzenie lotniskowej straży pożarnej do zwalczania zagrożeń na terenie lotniska i poza nim. Zapoznano nas z wyzwaniami, z którymi muszą się mierzyć strażacy, uzyskaliśmy informacje na temat szkoleń ratowników i ich obowiązków.

Po opuszczeniu lotniska w Jasionce i powrocie do Rzeszowa w budynku WiMBP przy ul. Sokoła obejrzeliśmy wystawę pod tytułem „Świat Herlinga – Grudzińskiego”. Ostatnim punktem była Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, gdzie podziwialiśmy zdjęcia na wystawie ”Rzeszów – dawniej i dziś”.

 

Michał Spirała 1mst

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!