Dzień Patrona Szkoły

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

03-06-2019

W tym roku świętowaliśmy Dzień Patrona naszej Szkoły gen. W. Andersa 30-ego  maja.  Z tej okazji w auli szkolnej odbył się finał Konkursu Wiedzy o gen. W. Andersie przeplatany programem słowno - muzycznym.

W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny z klas 1mst, 1bt, 2at, 2 dt oraz drużyna Nauczycieli w składzie p. Joanna Cichoń, p. Iwona Zielińska, p. Bogdan Czach oraz p. Tadeusz Reichel. W finale drużyny zmierzyły się z trudnymi pytaniami na temat naszego Patrona, 2-go Korpusu, a także musieli m.in. uzupełnić tekst pieśni Czerwone maki.  Uczestnicy wzięli również udział w internetowej konkurencji Kahoot , która była zarówno edukacyjna jak i miejscami zabawna. Były również zadania dla uczniów z publiczności, którzy bezbłędnie odpowiadali na pytania wygrywając drobne gadżety. 

W trakcie konkursu mogliśmy wysłuchać poruszającej recytacji wiersza zaprezentowanego przez Krystiana Bartonia z kl. 2 bt i Wojtka Magonia z 3mt, wojskowego wykonania Marszu  2-go Korpusu przez uczniów z kl. 1 ct., a także kilku patriotycznych piosenek w interpretacji Joasi Niemiec, Julii Kardaś z kl. 1 ft oraz Krystiana Bartonia. 

Po ostrej rywalizacji w konkursie na I miejscu uplasowali się nauczyciele ( oddając swoje nagrody kolejnej drużynie), na II miejscu kl. 1 bt, a III miejsce kl. 1mst. Serdecznie gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!