PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ I DO ŁAGIEWNIK

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

01-04-2019

27 marca 2019 roku tegoroczni maturzyści wyruszyli ku bramom Jasnej Góry, aby prosić Matkę Bożą w intencji pomyślnego przebiegu egzaminu dojrzałości, który przybliża się wielkimi krokami. Naszą podróż do Częstochowy rozpoczęliśmy o godzinie 6:00. Razem z nami na pielgrzymi szlak wybrała się grupa uczniów z sąsiadującego z "Mechanikiem" V LO. Sama podróż rozpoczęła się od niespodziewanego zdarzenia, bowiem w jednym z autokarów, w wyniku przebitej opony, zaistniała potrzeba wymiany koła, której bez najmniejszych problemów dokonali nasi uczniowie.

Naszą wizytę na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godzinie 11:00. Podczas Eucharystii mogliśmy zawierzyć nasze zmagania maturalne Czarnej Madonnie oraz prosić Ją o potrzebne łaski, związane nie tylko z samymi egzaminami, ale również z naszym życiem i życiem naszych bliskich.

Następnie mieliśmy dwie godziny czasu dla siebie, mogliśmy dokładniej pozwiedzać Bazylikę Częstochowską, wybrać się na osobistą modlitwę, udać się do spowiedzi świętej, bądź zjeść coś pysznego w jednym z wielu lokali gastronomicznych.

Z racji napiętego harmonogramu już o godzinie 14:00 opuściliśmy Jasną Górę, udając się do Łagiewnik. Tam uczestniczyliśmy w wykładzie jednej z sióstr zakonnych Zgromadzenia Bożego Miłosierdzia, która w swoim wystąpieniu przybliżyła nam postać św. Siostry Faustyny. Również w tym miejscu mogliśmy powierzyć swoje intencje w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Jana Pawła II, w którym to znajdowała się między innymi zakrwawiona sutanna naszego Papieża, z pamiętnego dnia zamachu na jego życie. Po całym dniu wrażeń rozpoczęliśmy podróż w kierunku Rzeszowa. Około godziny 21:00 dotarliśmy do celu, po czym wszyscy udali się do swoich domów.

Pielgrzymka była dla nas niesamowicie owocnym przeżyciem. Dziękujemy serdecznie księdzu Jakubowi Pawłowskiemu za zorganizowanie pielgrzymki, ks. Adamowi Cyranowi i paniom Kindze Lizak, Dorocie Łagowskiej oraz panu Krzysztofowi Mazurowi za opiekę nad nami, a także wspólną modlitwę w intencji naszej matury.

 

Mateusz Dziedzic kl. IV mt

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!