Spotkanie z austriacką pisarką Karin Peschką w Bibliotece Austriackiej w Rzeszowie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

01-04-2019

26.03.2019 r. uczniowie klas 2 mst, 3 at, 4at oraz 4 lt pod opieką pani Agaty Pawlak wybrali się na spotkanie ze wspaniałą pisarką - Karin Peschka. Jest to austriacka artystka, która studiowała w Akademii Społecznej w Linzu. Za swój pierwszy debiut „Watschenmann” w 2014 r., otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Jej ostania książka „Autolyse Wien” została nominowana do Österreichischer Buchpreises w 2017, a zawarte w niej opowiadanie „Wiener Kindl” otrzymało Nagrodę Publiczności w konkursie imienia Ingeborg Bachmann. W trakcie spotkania, które prowadziła pani Ewa Cwanek – Florek, pracownik Biblioteki Austriackiej w Rzeszowie, mieliśmy okazję nie tylko poznać bliżej samą autorkę, ale również wysłuchać w oryginale fragmentów książki czytanej przez samą pisarkę. Karin Peschka jest wyjątkową osobą, której warto poświęcić uwagę, a spotkanie było dla nas okazją doskonalenia naszych umiejętności językowych i zmotywowało nas do nauki języka niemieckiego.

 

Dominik Zdeb, Dominik Weber kl. 4at

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!