Wielkanocne dzieło Caritas

 

29 marca i 05 kwietnia 2009 r. wraz z koleżankami z Koła Religijnego uczestniczyłyśmy w akcji Wielkanocne Dzieło "Caritas". Sprzedawałyśmy baranki ze znakiem Caritas, które staną na wielkanocnych stołach.

Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczone zostaną na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. Akcja została przeprowadzana pod hasłem: "Podziel się wielkanocną radością". W ten sposób Caritas stara się, by tradycję stawiania na wielkanocnym stole baranka połączyć z troską o tych, którym z różnych powodów - czy to finansowych czy zdrowotnych - powodzi się gorzej.
Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej akcji. Być może też dzięki nam w te święta potrzebujący będą mogli z radością zasiąść przy świątecznym stole. Baranki sprzedawałam razem z : Moniką Kiferling z kl. I gt; Sylwią Bluj, Marysią Cielec, Pauliną Jasińską, Justyną Antonik z kl. I ft; Beatą Rogożą, Agnieszką Obłozą z kl. III gt; Asią Brodą i Basią Strzępek z kl. IV ft.

Autor: Joanna Pustelak
klasa I ft 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!