Bycie Polakiem to stan umysłu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

20-09-2018

W dniu 12 września klasa 3 est wraz z wychowawczynią wybrała się do kina na film pt. "Dywizjon 303 - historia prawdziwa". Film oparty jest na faktach historycznych. Opowiada o polskich pilotach walczących w bitwie o Anglię, którzy początkowo byli wyśmiewani, niedoceniani przez Anglików. To jednak zmieniło się kiedy zobaczyli umiejętności Polaków, wówczas dostrzegli w nich ogromny potencjał, z jakim się nigdy wcześniej nie spotkali. Mimo że nie każdy z pilotów był rodowitym Polakiem, to wszyscy stali się bohaterami narodu polskiego, z którym się utożsamiali. Według nas, każdy powinien brać przykład z tych bohaterów, reprezentować i wspierać swój kraj nawet w najtrudniejszych chwilach. Uważamy, że warto obejrzeć ten film i jest on godny polecenia.

 

Małgorzata Korchowiec, Gabriela Zarzycka kl. 3 est

 


Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!