Ciekawa lekcja historii w kinie Zorza

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Administrator 19-09-2018

 

W dniu 07.09.2018 r. klasa IV at wraz z panią Agatą Pawlak udała się do kina Zorza na film pt. "Historia Ireny Sendlerowej" w reżyserii Andrzeja Wolfa. Projekcja związana była z odsłonięciem muralu Ireny Sendler przy ulicy Kopernika. Wszystkie te wydarzenia mają związek z faktem, że rok 2018 został ustanowiony rokiem tej wybitnej Polki.

Film   przedstawia życie Ireny Sendler, działaczki Rady Pomocy Żydom „Żegota”, która pomogła uratować około 2500 żydowskich dzieci. Podczas II wojny światowej wielokrotnie musiała narażać własne życie by je wspierać i uratować od śmierci. Razem z innymi działaczkami wiele razy przedostawała się do getta w Warszawie jako pielęgniarka i przynosiła jedzenie, leki, wodę oraz wyprowadzała dzieci na stronę aryjską. W filmie zostały wykorzystane fragmenty rozmów z panią Ireną, co pozwoliło oddać przeżyte przez nią tragiczne wydarzenia.

Po seansie miało miejsce spotkanie z jego reżyserem, który opowiedział nam nie tylko o tym w jaki sposób powstawał film, ale także o samej bohaterce, z którą miał przyjemność wielokrotnie rozmawiać.

Uważam, że ta poruszająca historia i wspomnienia pani Ireny Sendler powinny zostać przedstawione w każdej szkole, aby przybliżyć młodemu pokoleniu tamte trudne czasy.

 

Przemysław Fitoł kl. IV at

 


Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!