Spotkanie autorskie w Wypożyczalni Głównej WiMBP

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

12-06-2018

W dniu 28.05.2018 r. uczniowie klas 2 est, 1at oraz 2dt pod opieką pani Agaty Pawlak wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Anną Dziewit-Meller, które odbyło się w Wypożyczalni Głównej WiMBP przy ul. Dąbrowskiego. Spotkanie rozpoczął kierownik biblioteki pan Włodzimierz Ratyński, który przybliżył nam postać pisarki i dziennikarki oraz jej dotychczasową twórczość literacką.
Autorka opowiadała między innymi o swoich książkach: "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy", "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy", w których przedstawia sylwetki wielu kobiet, które jej zdaniem dokonały wielu wspaniałych rzeczy, a niestety niewielu z nas o ty wie lub pamięta.
Z kolei książka "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji", którą napisała wspólnie ze swoim mężem Marcinem Mellerem, to opowieść pełna anegdot oraz ciekawostek o mieszkańcach, kulturze i życiu codziennym w Gruzji. Utwór powstał ponieważ pisarka jest zachwycona urokiem tego kraju i dlatego też często tam wraca.

Pani Anna Dziewit Meller w bardzo ciekawy oraz dowcipny sposób opowiadała nam o wielu swoich książkach, jak również o planach na przyszłość.

Naszym zdaniem spotkanie było ciekawe i interesujące, a książki, o których się wiele dowiedzieliśmy możemy śmiało polecić.

 

Małgorzata Korchowiec, Jolanta Pacyna klasa 2 est

 


Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!