Staże w Linetech Aircraft Maintenance

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

07-02-2018

 

Pierwsi uczniowie klas patronackich Linetech rozpoczęli staże w ramach działania 9.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, czyli "Poprawa Jakości Kształcenia Zawodowego".

 

29 stycznia pierwsi uczniowie uczęszczający do klas w zawodzie technik mechanik lotniczy rozpoczęli staże w hangarze Linetech Aircraft Maintenance. Linetech wyszkoli zarówno nauczycieli przedmiotów zawodowych, jak i uczniów, którzy za praktyki będą otrzymywać wynagrodzenie. Dzięki funduszom z Unii Europejskiej, młodzież bezpłatnie zdobędzie sporą część godzin potrzebnych do ubiegania się o licencję mechanika lotniczego.

 

Od pierwszego dnia praktyk, uczniowie pracują przy dużych samolotach pasażerskich obsługiwanych w Linetech – Boeing 737, Airbus A320 czy Embraer 190, by wymienić tylko kilka najpopularniejszych modeli, pod okiem licencjonowanych mechaników i inżynierów. Nauczą się pracować przy systemach awionicznych, elementach wnętrza kabiny, silnikach lub strukturze samolotu. Linetech zapewnia pełną gamę przeglądów, więc stażyści będą mieli okazję wziąć udział nawet w najbardziej skomplikowanej obsłudze prowadzonej w rzeszowskim hangarze.

 

Dobrze rozumiemy potrzeby rynku i postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki temu programowi szkolimy kadrę, która zaspokoi nasze potrzeby" - mówi Piotr Kaczor, Prezes Linetech Aircraft Maintenance. By obsłużyć samoloty tylko z rynku europejskiego, potrzeba będzie ponad 100 tys. Mechaników”  – dodaje Prezes Piotr Kaczor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!