„Iteatr” – nowa forma edukacji teatralnej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: 29-11-2017 Administrator 29-11-2017

23 listopada klasa 3 bt obejrzała transmisję spektaklu „Wyzwolenie” z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Sztuką w reżyserii Radosława Rychcika zadebiutowała w szkołach średnich nowa scena teatralna – scena internetowa. Uczniowie 3bt znaleźli się w gronie ponad 4 tys. młodych ludzi z 75 gimnazjów i szkół średnich naszego województwa, którzy skorzystali z możliwości oferowanych przez "iteatr". Spektakl poprzedziło krótkie wystąpienie dyrektora placówki, który prezentując wiele ciekawostek związanych z Teatrem im. Juliusza Słowackiego wyjaśnił w jak magicznym miejscu znajdują się widzowie, zarówno ci obecni w budynku teatru, jak i ci, którzy śledzą wydarzenia na scenie poprzez łącza internetowe. Zaprezentowana sztuka okazała się bardzo trudna w odbiorze, szczególnie, że reżyser odchodzi od tekstu Wyspiańskiego, uwspółcześnia go, czyniąc z dramatu młodopolskiego swoją oryginalną wizję. Czekamy na kolejne spektakle "iteatru" w nadziei na wspaniałe teatralne przeżycia.

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!