Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

 

Technik usług fryzjerskich to kreatywny i wymagający zawód dla tych wszystkich którzy potrafią szybko reagować na zmieniające się trendy i modę oraz cenią sobie niezależność.
Współcześnie fryzjerzy lubią nazywać się stylistami i choć dla klientów jest to tylko bardziej chwytliwa nazwa tego zawodu, jednak warto by zastanowić się, czy faktycznie od dzisiejszych fryzjerów nie wymaga się czegoś więcej niż strzyżenia i ułożenia fryzury.

Fryzjerstwo to jedna z tych prac, której efekty widoczne są natychmiast po obsłużeniu klienta. Pasja i talent przekładają się bezpośrednio na wygląd i samopoczucie klienta oraz jego uznanie.

Topowi fryzjerzy mają w sobie coś z artysty, a raczej artystami są. Nie tylko tworzą fryzury, ale również, a może przede wszystkim, kreują wizerunek swojego klienta. Trafny dobór kolorów, stylu uczesania, formy fryzury, a nawet sposobu strzyżenia jest tym, co przesądza o sukcesie w zawodzie fryzjerskim. Przy czym tak samo ważne przy wyborze określonej propozycji jest stan włosów, jak i kształt twarzy, budowa ciała, barwa skóry i oczu, a nawet charakter klienta, czy styl, w którym  czuje się on najlepiej, lub do którego dąży.

Obecnie klienci stawiają w dużej mierze na indywidualizm swojego wyglądu, zatem fryzjerzy mają spore pole do popisu. Praktycznie nic ich nie ogranicza poza ich własną wyobraźnią i umiejętnościami. Współcześni fryzjerzy mają szeroki dostęp zarówno do najlepszych, najnowocześniejszych kosmetyków oraz urządzeń, do ich dyspozycji jest szereg szkoleń, pokazów, roboczych spotkań, na których mogą doskonalić swój fach, dostępne są też wszelkie nowinki ze świata mody i urody. Z tym wszystkim łączą się większe wymagania klientów co do profesjonalizmu fryzjerów, ale również większe możliwości, dla tych, dla których ten zawód stał się pasją.

 

5  7

 

 

Informacje dodatkowe:

 

Dajemy dodatkową możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez:

 • praktyki zawodowe w renomowanych salonach fryzjerskich w kraju
 • tygodniowe innowacyjne kursy fryzjerskieprzy wsparciu UE
 • staże krajowe przy wsparciu UE
 • praktyki zagraniczne w ramach projektu unijnego ERASMUS+ (międzynarodowy certyfikatEuropass)

n mech 7

 

 

europass

 

Kwalifikacje uzyskiwanew wyniku kształcenia:

 • Kwalifikacja 1:
  AU.21. - wykonywanie zabiegów fryzjerskich (egzamin po 3 latach nauki potwierdzający zawód fryzjera),
 • Kwalifikacja 2:
  AU.26. - projektowanie fryzur (egzamin w 4 klasie i tytuł technika usług fryzjerskich),

 

 

 Sylwetka absolwenta

 

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik usług fryzjerskibędzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

 • świadczenia usług fryzjerskich
 • projektowania i wykonywania fryzur,
 • prowadzenia doradztwai wizualizacji fryzur,
 • wykonywania charakteryzacji filmowej, reklamowej itp.
 • prowadzenia promocji i marketingu fryzjerstwa,
 • zarządzania salonem fryzjerskim,
 • ma również możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji i uprawnień w ramach kursów fryzjerskich, szkoleń i warsztatów.

strzyznieKuba www

 

Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w:

 • w salonach fryzjerskich na stanowisku fryzjera / stylisty
 • w salonach i akademiach fryzjerskich na stanowisku asystenta szkoleniowcy
 • firmach kosmetycznych
 • firmach fryzjersko – kosmetycznych jako edukator produktów i kosmetyków
 • jako przedstawiciel handlowy branży fryzjersko – kosmetycznej
 • hurtowniach i sklepach branżowych
 • szeroko pojętej branży beauty

 

Paweł Żelazo
 


 

 

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia:

 

Pracownię fryzjerska powstała w 2006 roku. Zajęcia prowadzone są przez mistrzów fryzjerstwa. Posiada bogate wyposażenie niezbędne do zdobycia pełnych kwalifikacji w zawodzie fryzjera. 

"Fryzjer powinien być idealnym doradcą w sprawach urody, ale przede wszystkim w sprawach pielęgnacji włosów" - tego oczekują od współczesnych fryzjerów - stylistów klienci. Stając na przeciw wyzwaniu, rozwijamy kreatywne zapały naszych uczniów.

Pracownia fryzjerska poza kształceniem zawodowym, przygotowuje również do konkursów branżowych.

Możemy się pochwalić, że nasza pracownia poza tym, iż spełnia odpowiednie standardy określone w podstawie programowej dla zawodu Technik Usług Fryzjerskich i jest dostosowana do potrzeb rynku pracy, posiada profesjonalne produkty, co z pewnością pomoże przyszłym adeptom sztuki fryzjerskiej lepiej przygotować się do pracy zawodowej.

  

Na decyzję wyboru szkoły wpływają różne czynniki. Z pewnością jednym z nich jest wyposażenie sal lekcyjnych i pracowni w odpowiednie instrumentarium. Pracownia w której nasi uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną, wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, ale ma również to czego próżno szukać wokoło, mamy Przyjaciela Stylistę i Trenera marki Paul Ferro Pana Pawła Żelazo, który z wielkim zaangażowaniem włącza nas w świat zawodowego fryzjerstwa. Mamy nadzieję, że osoby niezdecydowane zachęci to i przekona do podjęcia kształcenia w naszej szkole, bo warto...

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!