Festiwal Nauki

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

13-09-2017

W imieniu organizatorów

zapraszamy w niedzielę 17 września 2017 r.

do G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe

Województwa Podkarpackiego w Jasionce

uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły na

 

 

wstęp wolny dla wszystkich chętnych

 

dolina-wiedzy.pl/festiwal

 

OPISOWY PROGRAM FESTIWALU NAUKI

 • 11:00 – 18:00 – Piknik Naukowy [sala wystawiennicza, poziom 0] – strefa ze stanowiskami naukowymi, na których będzie można dotknąć nauki z bliska i wciągnąć się w jej fascynujący świat. Swoją działalność zaprezentują koła naukowe, instytucje i organizacje z regionu, jak i całej Polski, związane głównie z naukami ścisłymi i kierunkami technicznymi, a także prowadzące działalność popularnonaukową. Wśród atrakcji łaziki marsjańskie, drony, modele samolotów, technologie kosmiczne i planetarium. W trakcie pikniku o dobrą zabawę będą dbać Robot EuGenius oraz science buskerzy. Dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy malowanie twarzy i animacje, gigantyczne klocki, dorigami oraz dmuchany plac zabaw. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.
 • 11:00 – 18:00 – Wystawy interaktywne [antresola, poziom 2] – dzięki interaktywnym eksponatom w nowatorski, nietypowy sposób, odwiedzający będą mogli zapoznać się z wybranymi zagadnieniami i zjawiskami naukowymi. Dwie interaktywne wystawy o łącznej powierzchni ponad 600 m2, które na co dzień spotkać można w centrach nauki w Polsce i za granicą. Wystawy będą dostępne dla wszystkich odwiedzających.
 • 11:00 – 14:00 – Rover Challenge Workshops cz. 1 [sala konferencyjna, poziom 1] – Warsztaty z zakresu realizacji projektów, inżynierii, robotyki, automatyki, łączności i innych dziedzin mających zastosowanie w amatorskich i profesjonalnych projektach kosmicznych i lotniczych.
 • 11:30 – 17:30– Wykłady naukowe –  prelekcje i pokazy naukowe, prowadzone przez popularyzatorów nauki, ekspertów oraz wykładowców uczelni wyższych. Po raz pierwszy wykłady Politechniki Dziecięcej otwarte będą także dla rodziców i opiekunów.
  • 11:30 – Kosmos – marzenia, rzeczywistość (Mirosław Hermaszewski)
  • 13:00 – Skąd się biorą kolory (Jacek Błoniarz – Łuczak)
  • 14:30 – O luminescencji słów kilka
  • 16:30 – Brr… Bardzo zimno – wybuchowy pokaz naukowy
 • 15:30 – 18:00 – Rover Challenge Workshops cz. 2 [sala konferencyjna, poziom 1] – Poszukiwanie i rozwijanie nowych kosmicznych technologii. Małe firmy i startupy w branży kosmicznej. Od projektów studenckich do działalności gospodarczej. Zawody, konkursy, projekty studenckie jako platforma współpracy biznes- nauka i źródło kadr dla sektora kosmicznego. Możliwości, propozycje i kierunki współpracy firm, nauki, administracji przy realizacji międzynarodowych zawodów i konkursów studenckich.
 • 19:00 – 22:00– „Wieczór z nauką 18+” – Czas apokalipsy(obowiązuje rejestracja) wieczorne spotkanie naukowe z ekspertami skierowane wyłącznie do dorosłych.  Podczas naszych spotkań z naukowcami postaramy się porozmawiać o szansach i zagrożeniach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji, niebezpieczeństwem ze strony otaczających nas mikroorganizmów oraz działalności człowieka, która może być tragiczna w skutkach dla nas i naszej planety. Więcej na stronie wydarzenia https://dolina-wiedzy.pl/festiwal/program/wieczor-z-nauka-18

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!