Inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Mechanicznych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

04-09-2017

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Mechanicznych podpisane zostało porozumienie między Pratt & Whitney AeroPower a szkołą.

 

Pratt & Whitney AeroPower jest przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją komponentów lotniczych i kompletnych jednostek napędowych. Działalność firmy poza produkcją nowych komponentów do silników lotniczych, obejmuje również ich remont w efekcie, którego przywracana jest pełna zdatność komponentów do lotu.

Pratt & Whitney AeroPower objęło patronat nad klasą pierwszą w zawodzie technik mechanik i grupą w zawodzie technik mechanik lotniczy. Uczniowie nie tylko będą odbywali praktyki w przedsiębiorstwie, ale również będą uczestniczyli w szkoleniach, zajęciach lekcyjnych prowadzonych przez specjalistów z Pratt & Whitney AeroPower. Po zakończeniu nauki otrzymają certyfikaty potwierdzające kształcenie się w klasie pod patronatem Pratt & Whitney AeroPower. Najlepsi otrzymają ofertę zatrudnienia.

Począwszy od tego roku szkolnego uczniowie klas 3 i 4 w zawodzie technik mechanik lotniczy będą odbywali zajęcia praktyczne w Pratt & Whitney AeroPower, a także w organizacji obsługowej statków powietrznych Linetech oraz Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej co pozwoli na realizację kształcenia dualnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!