82. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Administrator 17-05-2017

W dniu 15 maja 2017 r. w Rzeszowie obchodzono 82. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W wydarzeniu tym miał zaszczyt uczestniczyć poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Paulina Pietrucha z klasy 2 ft, Gabriela Urban z klasy 2 mt oraz Paweł Dec z klasy 2bt. Opiekę nad pocztem sprawowała pani Mariola Ustrzycka.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Św. Krzyża przy ul. 3 Maja. Po Mszy Św. wraz z orkiestrą wojskową i oddziałami Związku Strzeleckiego „Strzelec” przeszliśmy w uroczystym pochodzie pod Pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie nastąpiły okolicznościowe przemówienia oraz zostały złożone kwiaty. W ramach obchodów odbył się również VII Turniej – Przegląd Musztry pododdziałów Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Puchar Dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Zaprezentowało się 12 jednostek strzeleckich z całego województwa.

 

Paweł Dec z klasy 2 bt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!