Dzień Naszego Patrona gen. Władysława Andersa

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

16-05-2017

12 maja 2017  to  ważny dzień dla naszej społeczności szkolnej - Dzień Naszego Patrona gen. Władysława Andersa. O godzinie 9 zebraliśmy się w auli szkolnej, gdzie po części oficjalnej, odśpiewaniu Hymnu Narodowego oraz wręczeniu nagród uczniom za udział w licznych konkursach szkolnych, odbył się Finał Konkursu Wiedzy o gen. W. Andersie. Przystąpiły do niego 4 najlepsze czteroosobowe drużyny po eliminacjach pisemnych z klas 2 bt, 3at, 2mt, 1lt,  oraz drużyna nauczycieli w składzie Joanna Cichoń, Alicja Bartyzel, Bogdan Czach i Jan Popis. Konkurs poprowadziła pani Lucyna Sulencka, a w Jury zasiedli specjaliści w dziedzinie Historii : pani Mariola Ustrzycka, pani Ewa Wojakowska i pan Andrzej Frydrych.
Trwała zacięta walka w kilku konkurencjach i do końca nie wiadomo było, kto wygra. W trakcie wykonywania zadań przez uczestników, pani Sulencka ciepło zachęcała publiczność do odpowiedzi na pytania, związane z życiem i walką gen. Andersa. Wielu uczniów bezbłędnie odpowiedziało na pytania, wygrywając drobne gadżety.

Ostatecznie I miejsce w konkursie zdobyła drużyna klasy 3at, a II miejsce brawurowo zdobyła drużyna nauczycieli, przede wszystkim dzięki ogromowi wiedzy pani Joanny Cichoń. Jednakże nauczyciele wspaniałomyślnie oddali swoje nagrody następnej zwycięskiej drużynie z klasy 2 bt.
Aula szkolna była wspaniale udekorowana, dzięki ciężkiej pracy pani Marty Muchy. W przygotowaniu i obsłudze konkursu pomagali również pani Mariola Berrahal, Anieszka Buć i Adam Nazimek przy merytorycznym wsparciu ze strony pani Marioli Ustrzyckiej. Hostessami były uczennice z klas 2 mt- Agata Korszla i Ola Zapalska.

W czasie konkursu miały również miejsce patriotyczne momenty jak np. wysłuchanie pieśni  Czerwone Maki na Monte Cassino, wiersza w wykonaniu Jakuba Tyzaka z kl. 1 est, czy pięknie wykonany przez ucznia 3bt Bartosza Klimczaka utwór "Przysięga". 
Konkurs bardzo sie podobał wszystkim wnosząc elementy edukacyjne.

Bardzo dziękujemy Wam za przybycie, również wielkie podziękowania dla pracowników obsługi Szkoły za pomoc techniczną.

Po konkursie o godz. 11 rozpoczął się Dzień Otwarty Szkoły pod przewodnictwem pani Joanny Cichoń. Licznie przybyli Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z hobby uczniów ZSM, zwiedzenia pracowni szkolnych, jak i CKP oraz  porozmawiania z nauczycielami o ofercie Szkoły. Brali również udział w konkursach zorganizowanych przez firmy partnerskie m.in. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów, Linetech czy Heli-One.

Dzień był pełen wrażeń pomimo niesprzyjającej pogody.

 

Relację przygotowała M.Berrahal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!