Informacja dla kandydatów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

19-04-2017

Ważna informacja dla kandydatów,
którzy są zainteresowani kształceniem w zawodach lotniczych

 

 

Osoby funkcyjne pracujące w portach lotniczych, na lotniskach oraz w lotniczych organizacjach obsługowych, powinny spełniać wymagania Urzędu Lotnictwa Cywilnego w zakresie wykształcenia, doświadczenia zawodowego oraz uprawnień lotniczych. Te daje tylko kształcenie w zawodach bezpośrednio związanych z lotnictwem. Na poziomie szkół ponadgimnazjalnych są to zawody: technik mechanik lotniczy, technik awionik, technik lotniskowych służb operacyjnych.

 

Zespół Szkół Mechanicznych posiada Certyfikat Zatwierdzenia Organizacji Szkolenia i Egzaminowania w Zakresie Obsługi Technicznej nr. PL.147.019 wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 4 sierpnia 2015 r. Informowanie o uzyskiwaniu kwalifikacji pozwalających na pracę w sektorze lotniczym po ukończeniu kształcenia w innych zawodach z elementami edukacji lotniczej czy o nachyleniu lotniczym, świadczy o nieznajomości obowiązujących w lotnictwie przepisów.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!