Organizacja Szkolenia Personelu
Obsługi Technicznej MTO
Zespołu Szkół Mechanicznych
w Rzeszowie

 


Szukaj w serwisie:

Nasi partnerzy

pratt rzeszow

 hamilton

 

 linetech

 heli one

 

logo of jasionka

 AR

 OKL Rzeszow

 

 

kemon

Zakończenie projektu Erasmus+ "Check The Flow"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

23-05-2016

W dniach 10-13 maja 2016 odbyły się Targi Lotnicze i Obronne w Sewilli (Hiszpania), podczas których zaprezentowano wynik pracy ponad 80 uczniów ze szkół technicznych i zawodowych z Polski, Niemiec, Turcji i Hiszpanii.
Podczas tego prestiżowego i ściśle profesjonalnego wydarzenia uczestnicy projektu mieli możliwość wystawienia zbudowanego wspólnie urządzenia do badania pola oporu przepływu. W ramach projektu Erasmus+ zbudowano prototyp zaprezentowany na Targach oraz 4 urządzenia, które  zostaną zastosowane jako pomoce naukowe w szkołach biorących udział w projekcie.
Urządzenie (skrzynia w rodzaju akwarium) została zbudowana w włókna szklanego, szkła i aluminium. Wewnątrz umieszczono płyn o wysokiej gęstości.
W płynie umieszczono profile aerodynamiczne (odwzorowanie kształtu skrzydła samolotu), przemieszczane przy pomocy magnesu. Przesuwanie profilu pozwala zaobserwować opływ cieczy, który odwzorowuje przepływ powietrza nad i pod skrzydłem samolotu.
Przedstawiciele szkół wzięli udział w pokazie urządzenia, wykładach, zwiedzaniu budynków szkoły goszczącej czyli ADA ITS oraz w programie kulturalnym dzięki któremu mogli poznać wspaniałe zabytki Sewilli.

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!