Rekolekcje w Lublinie

KARUBINI WOTE, KARUBINI NDUGU…CZYLI REKOLEKCJE O AFRYCE

 

autor:  Katarzyna Kania, kl. II ft

16-19 stycznia 2009r. razem z koleżankami ze szkoły wzięłam udział w rekolekcjach o Afryce w Lublinie u Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki. Dla mnie było to niezwykłe przeżycie- podczas tych trzech dni przeniosłam się do Afryki. Ta podróż bardzo mnie zaskoczyła ponieważ nie znałam w taki sposób tego kontynentu. Muzeum, które znajdowało się w domu Sióstr pomogło mi zrozumieć kulturę i mentalność Afrykańczyków.

Siostry dzieliły się z nami doświadczeniem pracy misyjnej: s. Cecylia pracowała w Tanzanii 14 lat, s. Celina 4 lata, a s. Haidi (pochodzi z Niemiec) 40 lat w zakonie była m.in. w Kongo i Tanzanii. Ich opowieści były niezwykle żywe i realistyczne, urozmaicone ciekawostkami i wiadomościami geograficznymi. Ponadto w muzeum mogłyśmy podziwiać eksponaty z Afryki- przedmioty codziennego użytku, sztukę, tradycyjne stroje plemienne, zdjęcia. Siostry uczyły nas piosenek w języku plemion z terenu Tanzanii i Kongo i tańca plemiennego, a przede wszystkim mogłyśmy ubrać się w stroje kobiet zamieszkujących te tereny Afryki.

Po dużej dawce wrażeń wybrałyśmy się zwiedzać Lublin: KUL, zamek, starówkę a także katedrę, gdzie znajduje się kopia całunu turyńskiego.

 

W domu Sióstr znajduje się niezwykła, oczywiście w stylu afrykańskim kaplica. Lubiłam w niej spędzać czas.

 

To był dla mnie cenny czas. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tych rekolekcjach.

 

Rekolekcje zaproponowała nam i razem z nami w nich uczestniczyła p. Kinga Lizak.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!