ERASMUS+ job shadowing

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

09-05-2016

Esmovia2016.jpg
    Od 1 maja 2016 r. siedmiu nauczycieli przedmiotów zawodowych naszej szkoły przebywało w Walencji będącej jednym z najpiękniejszych i największych miast Hiszpanii. Tygodniowa wizyta była etapem realizacji projektu „Praktyki zawodowe i wymiana doświadczeń w branży lotniczej i fryzjerskiej” w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy zapoznali się z hiszpańskim systemem edukacji, wizytowali kilka szkół na terenie Walencji i okolic. Poznali również plany nauczania, warunki lokalowe, bazę dydaktyczną a także mogli uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Odwiedzane szkoły i centra edukacyjne kształcą w zawodach mechanicznych, mechatronicznych, lotniczych i fryzjerskich.

   Walencja to miasto długiej i ciekawej historii, wspaniałej architektury, smacznej i różnorodnej kuchni regionalnej oraz piaszczystych plaż i słonecznej pogody. Pobyt zainspirował uczestników do wymiany wielu spostrzeżeń z hiszpańskimi nauczycielami i z pewnością zaowocuje wdrożeniem najciekawszych pomysłów i dobrych praktyk w naszej szkole.

   Warto podkreślić, że bieżący rok szkolny jest bogaty w wyjazdy zagraniczne. Do tej pory w ramach projektów do Lizbony, Walencji, Berlina, Speyer i Sewilli wyjechało 62 uczniów i 18 nauczycieli.

 

 

 20160506_124351.jpg

 

 

20160506_162614.jpg

 

 

 

 

 

Koordynator projektu Erasmus+ Andrzej Kulasa

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!