Organizacja Szkolenia Personelu
Obsługi Technicznej MTO
Zespołu Szkół Mechanicznych
w Rzeszowie

 


Szukaj w serwisie:

Nasi partnerzy

pratt rzeszow

 hamilton

 

 linetech

 heli one

 

logo of jasionka

 AR

 OKL Rzeszow

 

 

kemon

Pozdrowienia z Berlina

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

01-02-2016

 

Mechatronicy i mechanicy naszej szkoły przebywają obecnie na 3-tygodniowych praktykach w Berlinie. 24 stycznia wyjechaliśmy z Rzeszowa do stolicy Niemiec. Po ciężkiej podróży dotarliśmy do hotelu. Pierwszego dnia wraz z panią Dorotą Kustrą wyruszyliśmy poznać miasto i zapoznać się z naszymi firmami. Następnego dnia zaczęliśmy pracę. Było to prawdziwe wyzwanie. Musieliśmy odnaleźć się w swoich zakładach i wykazać się zdolnościami językowymi, niemiecką punktualnością, zaradnością i obowiązkowością a także sprytem i inteligencją. Czekała nas przygoda życia.

Jesteśmy zafascynowani strukturą komunikacji miejskiej, która jest wyjątkowo zaawansowana. Dzięki niej możemy sprawnie docierać do naszej pracy oraz szybko zwiedzać miasto, bez zbędnego czasu poświęconego na transport. Pracujemy w pięciu zakładach związanych z branżą mechaniczną, a w każdym z nich uczymy się nowych technologii i metod wytwarzania.

Wolny czas wykorzystujemy na zwiedzanie zakątków stolicy. Widzieliśmy fragmenty Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Reichstag, Muzeum Holocaustu, East Side Gallery i Kościół Cesarza Wilhelma. Jesteśmy podekscytowani ogromem miasta i ilością zabytków.

Na koniec musimy podkreślić, że wyżywienie jest wyjątkowo dobre. Znalazło się nawet miejsce na pysznego kotleta schabowego :). Pomimo napiętego harmonogramu i nawału pracy, nie zapominamy o szkole i odrabiamy sumiennie zadania, pisząc e-maile do Pani od angielskiego.

Miłą niespodzianką dla nas jest wizyta Pani wicedyrektor Bożeny Piękoś-Kwolek, która razem z nami spędza czas.

Pozdrawiamy Dyrekcję, Nauczycieli oraz wszystkie koleżanki kolegów. Wkrótce filmik z naszego pobytu :).

 

Bis bald  nach den Winterferien! Viele Grüsse!

Bartłomiej Zuba

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!