V Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-11-2015 Administrator 23-11-2015

 

W dniach 12 – 14 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się V Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych, której tematem było „Tworzenie płaszczyzny wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia pomiędzy szkołami i uczelniami oraz lotniczymi organizacjami obsługowymi”. Organizatorami Konferencji było Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych oraz Zespół Szkół Mechanicznych. Uczestniczyli w niej dyrektorzy i nauczyciele przedmiotów zawodowych z dwudziestu sześciu szkół, przedstawiciele lotniczych organizacji obsługowych, przemysłu lotniczego, wyższych uczelni kształcących kadry dla lotnictwa i przemysłu lotniczego z całego kraju.

 

 

W pierwszym dniu Konferencji w ramach trzech bloków tematycznych: 1. Lotnicze organizacje obsługowe pracodawcami absolwentów technikum. Oczekiwania. 2. Współpraca szkół średnich i wyższych. 3. Współpraca przemysłu lotniczego ze szkołami zawodowymi; wypowiadali się zaproszeni goście prezentując swoje doświadczenia oraz przedstawiając nowe rozwiązania. W tej części Konferencji uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodach technik mechanik lotniczy i technik awionik. Na zakończenie pierwszego dnia Konferencji odbyło się spotkanie z wicedyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Panią Ewą Rudomino.

W drugim dniu uczestnicy Konferencji mieli okazję zwiedzić Centrum Kształcenia Praktycznego w Rzeszowie, Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, Heli-One, infrastrukturę Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz spotkać się z Naczelnikiem Inspektoratu Licencjonowania Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego Panem Tadeuszem Gembskim.

Trzeci dzień Konferencji poświęcony był omówieniu wyników egzaminów z przygotowania zawodowego, pracy Stowarzyszenia, wymianie doświadczeń. Przedstawiciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie przedstawili drogę swoich szkół do uzyskania Certyfikatu Organizacji Szkolenia Personelu Obsługi Technicznej Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

 

 

 

 Nagranie 1  Nagranie 2
 Nagranie 3  Nagranie 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć:

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!